Bojszowy. Wybrał się na przejażdżkę rowerem w nocy, przy 20 stopniach mrozu. Szybko się okazało, co go rozgrzewało od środka

Drugiego Michała Kwiatkowskiego chyba z niego nie będzie, choć trzeba docenić wytrwałość. Pewien 26-latek wybrał się na przejażdżkę rowerem w nocy, gdy temperatura nie była zachęcająca, termometry pokazywały -20 stopni C. Policjanci patrolujący okolicę zainteresowali się jego nietypowym stylem jazdy.

Policja Śląska
Bojszowy rowerzysta pijany

W ostatnich dniach zimowa aura daje o sobie znać. Niskie temperatury nie stanowiły jednak problemu dla 26-latka, który w nocy udał się na przejażdżkę rowerem.

Pijany jechał rowerem w nocy, przy 20-stopniowym mrozie

  Miłośnika zimowej jazdy jednośladem mundurowi z bieruńskiej komendy zatrzymali do kontroli 9 stycznia 2024 r. około godziny 21.00 w Bojszowach (powiat bieruńsko-lędziński). Tor jazdy pasjonata tego środka transportu był dość nieregularny i powolny. To właśnie zaintrygowało stróżów prawa z bieruńsko-lędzińskiej komendy.

  Postanowili sprawdzić, czy jest to spowodowane warunkami drogowymi, czy może czymś zupełnie innym.

  Dostał 2,5 tysiąca mandatu

  Badanie stanu trzeźwości wykazało u rowerzysty blisko promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości 26-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

  - Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie, wynosi od 0,2 do 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila, wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych - dodają policjanci.
  Sąd Rejonowy w Mikołowie

  Może Cię zainteresować:

  292 zarzuty, milionowe oszustwa. Mikołowska policja zamyka sprawę "lewej" firmy

  Autor: Redakcja

  09/01/2024

  Dachowanie w Bieruniu 5.01,2924

  Może Cię zainteresować:

  Mroźno i groźno. Szaleństwa weekendu na drogach w okolicach Tychów

  Autor: Redakcja

  08/01/2024

  Kradziez roweru w tychach 23 listopada 2023

  Może Cię zainteresować:

  Kradzież roweru wartego 1950 zł w Tychach. Policja szuka świadków zdarzenia

  Autor: Redakcja

  08/01/2024