Były członek PiS-u, czy obiecujący TikToker? Kim jest tyski radny?

Być może i zakończyła się PiS-owska kariera tyskiego radnego – Grzegorza Kołodziejczyka, ale rozpoczęła się nowa. Radny postanowił zostać gwiazdą TikToka.

TikTok
Tyski radny na Tik Toku

We wrześniu 2021 roku tyski radny Grzegorz Kołodziejczyk został wyrzucony z tyskiego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jak informowała ówczesna przewodnicząca klubu radnych PiS Anita Skapczyk, radny Kołodziejczyk miał m.in. nagminnie krytykować PiS oraz wyśmiewać inicjatywy członków klubu PiS. Długo jednak nie trwała niezależność tyskiego radnego. Pod koniec października 2021 roku przewodnicząca rady miasta Barbara Konieczna oświadczyła, że radny przystąpił do Klubu Radnych Prezydenta Andrzeja Dziuby. Podobną drogą poszła też Anita Skapczyk, nie została wyrzucona z klubu, ale sama z początkiem 2022 roku zdecydowała się odejść. Powodów tej decyzji do tej pory nie znamy. Jednak radna w momencie odejścia poinformowała, że chce być niezrzeszona i chce skupić się na pracy samorządowej. Radny, jak i radna w przeszłości byli nawet kontrkandydatami dla aktualnego prezydenta Tychów, Andrzeja Dziuby. Anita Skapczyk kandydowała na prezydenta miasta z list PiS w 2018 roku, a Grzegorz Kołodziejczyk w 2014 roku też z list Prawa i Sprawiedliwości.

Radny zostanie gwiazdą?

Pod koniec grudnia Grzegorz Kołodziejczyk rozpoczął swoją TikTokową karierę. Wtedy jeszcze nikt nie wierzył w sukces tyskiego influencera. Zdaje się, że on sam nie wierzył w swoje zdolności zdobywania zasięgów w mediach społecznościowych. Aż tu nagle z początkiem marca w 2022 roku, tyski radny swoim filmem nagranym i udostępnionym na TikToku zdobył prawie 160 tysięcy wyświetleń. Niestety do największych i najbardziej znanych TikTokerów jeszcze mu brakuje. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zmienić i z obiecującego TikTokera stać się prawdziwą gwiazdą tej aplikacji.

Punktowanie rządzących na TikToku

Tyski radny na swoim TikTokowym koncie w bardzo kolorowych słowach opisuje działania rządu Prawa i Sprawiedliwości, a w jeszcze barwniejszych działalność polskiego systemu oświaty. W ostatnim czasie skupił się na komentowaniu działań obecnego Ministra Edukacji i Nauki. – Nie mogę słuchać tego ministra. Mówi, że polski system edukacji jest gotowy na przyjęcie dzieci z Ukrainy. Człowieku, polski system edukacji nie potrafi wyuczyć zawodu. Polski system edukacji bez korepetycji nie pozwala zdać ludziom matury. O czym ty w ogóle chłopie gadasz? To jest kompromitacja – mówi w swoim rekordowym TikToku Grzegorz Kołodziejczyk. Dodatkowo wypowiedzi tyskiego radnego wtóruje muzyka z serialu „Z Archiwum X”.

Większość materiałów znajdujących się na koncie tyskiego radnego opiera się na komentarzach dotyczących obecnej sytuacji politycznej. Zasięg, jaki poprzez filmy udało się zbudować, pokazuje, że jeśli będzie kontynuował swoją TikTokową twórczość, to może w końcu znaleźć się wśród najlepszych polskich TikTokerów. Kto wie, może o wyniku przyszłych wyborów samorządowych w Tychach zadecyduje właśnie aplikacja TikTok.

Jak mówił nam radny Kołodziejczyk w rozmowie, kariery TikTokera raczej nie planuje i wykorzystuje to jedynie jako platformę, na której ocenia to, co się dzieje wokół nas. Według radnego głównym celem tych mini vlogów jest głoszenie prawdy i mówienie o tym, co się dzieje. Zaznacza, że kiedyś nie korzystał z TikToka, ale nic się w jego poglądach nie zmieniło i to samo co mówi dzisiaj, mówił przez ostatnie lata. Wspomina też, że to nie on się zmienił, a ludzie w PiS.

Kolodziejczyk morawiecki

Może Cię zainteresować:

Tyski radny przeszedł z PiS do klubu Radnych Prezydenta Andrzeja Dziuby

Autor: Tomasz Stankiewicz

02/11/2021

Radna Anita Skapczyk

Może Cię zainteresować:

Tyska radna Anita Skapczyk odeszła z klubu radnych PiS

Autor: Tomasz Stankiewicz

07/01/2022