Ciężki wypadek na DK1 pod Tychami. Dziewczynka i kobieta ewakuowane

Na DK1 na wysokości Kobióra doszło wczoraj (18 czerwca) do poważnego wypadku. Wstępnie ustalono, że kierowca jednej z dwóch osobówek nie ustąpił pierwszeństwa doprowadzając do ciężkiej kraksy, w której ucierpiała kobieta i 12-letnia dziewczynka ewakuowana śmigłowcem LPR.

O wypadku policja z pszczyńskiej komendy dowiedziała się w niedzielę około 18:30. Na przecinającej powiat drodze krajowej nr 1 (Trójmiasto-Czechy/Słowacja) doszło do wypadku z udziałem osobowych renault i audi; służby określiły zdarzenie jako bardzo poważne i przekazały zdjęcia, które publikujemy.

Policjanci pszczyńskiej drogówki podają, że renault wyjeżdżające z parkingu przy drodze do zameczku w Promnicach - popularnej weekendowej atrakcji przy Jeziorze Paprocańskim w Tycahch - i skręcające w kierunku Pszczyny nie ustąpiło pierwszeństwa przejazdu pędzącemu lewym pasem w kierunku Tychów Audi A3. W wyniku zderzenia pasażerowie renault - 12-letnia dziewczynka i dorosła kobieta - zostały hospitalizowane z poważnymi obrażeniami (dziecko musiało zostać ewakuowane śmigłowcem). Sprawa ma charakter rozwojowy; obaj kierowcy byli trzeźwi, a prawdopodobnym powodem był brak koncentracji przy manewrze. Dokładne przyczyny są ustalane.

Kmp tychy

Może Cię zainteresować:

Tyscy kryminalni ujęli na przełomie maja i czerwca czterech poszukiwanych

Autor: Redakcja

14/06/2023

Pożar Tychy

Może Cię zainteresować:

Mama Marcina zginęła w ewakuacji z płonącego mieszkania na Dębowej. Apel o pomoc

Autor: Arkadiusz Korejwo

12/06/2023

Motoserce 2

Może Cię zainteresować:

Tyskie Motoserce w sobotę pod Żyrafą. Motocykle i dobroczynność

Autor: Arkadiusz Korejwo

09/06/2023