Co dalej z planami budowy nowego centrum Tychów? Miasto przedstawi masterplan

Urząd Miasta Tychy pod koniec grudnia 2021 r. ogłosił plany rewitalizacji przestrzeni przy al. Jana Pawła II. W tym miejscu ma powstać "nowe centrum Tychów. Do końca stycznia 2022 r. urzędnicy prowadzili ankietę, w której tyszanie mogli wypowiedzieć się jak wyobrażają sobie przyszłe centrum miasta.

Google Earth
Nowe centrum Tychów

W środę, 15 czerwca 2022 r., Urząd Miasta Tychy opublikuje wyniki ankiet dotyczących budowy nowego centrum Tychów. Przedstawione zostaną także założenia dotyczące masterplanu tej inwestycji.

Jeszcze na początku 2021 r. na sesji rady miasta prezydent Tychów Andrzej Dziuba mówił, że pojawił się deweloper, który zainteresował się terenami wokół al. Jana Pawła II. Jednak podczas kolejnej sesji stwierdził, że nikt jeszcze nie wie, co może powstać na tym terenie.

Wyglądem nowego centrum Tychów zajmie się miejski urbanista Michał Lorbiecki. Oprócz bycia urbanistą pełni również funkcję Oficera Pieszego. Na razie wiadomo, że aleja Jana Pawła II, która biegnie wzdłuż planowanej inwestycji zostanie zwężona. - Na pewno nie będzie to czteropasmowa aleja. Celujemy w jedną jezdnię, czyli po jednym pasie w każdą stronę. Natomiast to będzie dopiero projektowane na podstawie badania natężenia ruchu. Wszystko wyniknie z analiz, np. jakie są zapotrzebowania, gdzie będzie trzeba zastosować dodatkowe pasy. Ciężko jest na ten moment to przewidzieć, ale na pewno aleja nie może pozostać w obecnej formie, czyli takiej przelotowej. Będzie musiała zostać bardziej miejską ulicą - mówił w rozmowie z portalem NowinyTyskie.pl Michał Lorbiecki.

Dodatkowe i szczegółowe informacje dotyczące planowanej inwestycji dopiero poznamy, ale warto przypomnieć także o planowanej inwestycji dotyczącej przebudowy ulicy Grota-Roweckiego: Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego w Tychach. W planie dwa nowe ronda