Co Tychy robią dla przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci w ramach „19 dni”?

Tychy już ósmy rok uczestniczą w kampanii szwajcarskiej fundacji Women’s World Summit Foundation skierowaną przeciwko przemocy wobec najmłodszych. Akcja firmowana pomarańczową wstążką to nie tylko słowa i gesty - pierwsze 19 dni listopada to dla instytucji czas wzmożonej pracy i aktywności.
UM Tychy
19 dni

Tychy, podobnie jak niezliczone miejscowości na całym świecie, angażują się w dniach 1-19 listopada w międzynarodową kampanię przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Celem kampanii jest uwrażliwianie na problem krzywdzenia dzieci i młodzieży oraz edukacja społeczna na temat zjawiska przemocy i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

19 dni przeciw przemocy w Tychach w 2023

W ramach tegorocznej kampanii placówki oświatowe, społeczne i wychowawcze na terenie miasta prowadzone są następujące działania:

  • Agnieszka Chudecka poprowadzi dla pracowników placówek oświatowych i miejskich instytucji wykład dot. przemocy ekonomicznej. Wykład odbędzie się 13 listopada o godz. 10.00 w sali sesyjnej UM.
  • W ramach kampanii „19 dni przeciw przemocy wobec dzieci” ośrodek interwencji kryzysowej tyskiego MOPS pracuje nad nowym programem „ychowanie bez klapsa" skierowanego do rodziców dzieci przedszkolnych.
  • W Placówce Wsparcia Dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" prowadzi warsztaty pod nazwą „Przemocy mówimy nie". Przewidziano dwa godzinne spotkania z psychologiem i dzielnicowymi poruszające problem przemocy i agresji oraz wskazujące skuteczne sposoby szybkiego reagowania na te zjawiska. Warsztaty odbywają się w placówce przy ul. Batorego 57 (8-9 listopada) oraz w filii placówki przy Katowickiej 229 (15-16 listopada).


Dodatkowo, fundacja „Po DRUGIE” organizuje bezpłatne szkolenia i webinaria online dotyczące problematyki przemocy w rodzinie.

Więcej informacji i lista dostępnych szkoleń dostępna jest https://www.facebook.com/19dni... polskiego skrzydła akcji.

Policja

Może Cię zainteresować:

Mikołów: rodzice zupełnie pijani, roczny synek z gorączką

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/11/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

16-latek dźgnął kolegę w brzuch na terenie tyskiego technikum

Autor: Redakcja

10/10/2023

Mural tychy szkola

Może Cię zainteresować:

Powitanie Marii Skłodowskiej-Curie w Tychach. Pojawił się nowy mural z noblistką

Autor: Urszula Gołkowska

05/11/2023