Darmowa fizjoterapia i prywatny ortopeda w Tychach. Rusza nabór do programu dla osób 50+

Ruszył nabór chętnych do uczestnictwa w bezpłatnym programie rehabilitacji ortopedycznej. W samorządowo-unijnym projekcie znajdzie się miejsce dla 155 tyszanek i tyszan w wieku 50-65 lat, którzy skorzystać mogą z sesji fizjoterapii i spotkań ze specjalistami.

UM Tychy
Fizjoterapia


Program współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego jest całkowicie bezpłatny. Jego celem jest utrzymanie w zatrudnieniu lub powrót do zatrudnienia osób ze schorzeniami narządów ruchu - kręgosłupa, stawów stopy, dłoni, barków, łokci, nadgarstków, bioder, kolan bądź kostek.

Najważniejszym kryterium rekrutacji jest wiek. Dolna granica to 50 lat, górna wynosi dla kobiet 60, a dla mężczyzn 65 lat. Wsparcie jakie otrzymuje pacjent to trzy wizyty u lekarza - specjalisty rehabilitacji medycznej, piętnaście spotkań z fizjoterapeutą oraz trzy spotkania edukacyjne z zakresu leczenia narządu ruchu, dietetyki i psychoedukacji.

Wizyty będą się odbywać w niepublicznej klinice Fizjoterapia MDT przy ulicy Młodzieżowej 3. Kontakt z świadczeniodawcą pod numerem telefonu 607 800 959 lub poprzez formularz tutaj (link).


ak/UM Tychy

Tychy Paprocany panorama nad dachami

Może Cię zainteresować:

Tychy na wysokim miejscu w rankingu zdrowych miast. Przed nami tylko jedno miasto województwa

Autor: Redakcja

23/12/2022