Dominik dalej walczy o sprawne ręce. Sąsiedzi-tyszanie proszeni o pomoc

Dominik Kwiatkowski doznał we wrześniu tego roku nieopisanego nieszczęścia - wracając z dalekich stron do swojej córki i dziewczyny doznał wypadku, w którym niemal został sparaliżowany. 22-latek walczy obecnie o to, by odzyskać władzę w rękach; bliscy apelują o wsparcie.
Dominik Kwiatkowski


O sprawie młodego tyszanina pisaliśmy zaraz po tym, jak doszło do wypadku. Przypomnijmy - Dominik, mieszkaniec osiedla B i ojciec dwuletniej Leny, wracał na urlop z Holandii własnym autem i doznał ciężkiego wypadku na trasie w Niemczech; potrzebne były wtedy środki na pilną operację kręgosłupa by ratować, ile się da. Co się z nim teraz dzieje? „Marzy, by jeszcze kiedyś przytulić córeczkę” - czytamy na samym początku apelu w serwisie Siepomaga.

Rokowania lekarzy niestety sprawdzają się - jego nogi są zupełnie porażone, jednak jest szansa, że mimo wielokrotnego złamania kręgosłupa jego ręce odzyskają choć część sprawności. W momencie pisania artykułu bliscy młodzieńca zebrali od darczyńców już około 1/4 sumy potrzebnej „na już”.

Sytuacja w służbie zdrowia wyczerpała finansowo rodzinę.

Po powrocie z niemieckiej kliniki do Polski miała miejsce jeszcze jedna operacja; od tego czasu Dominik przebywa w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym - w państwowej placówce nie było dla niego miejsca. Kolejnym biebagatelnym kosztem jest łóżko rehabilitacyjne.

„Prosimy, bądźcie z nami!”

Przed wypadkiem był wesołym i szczęśliwym tatą; miał wiele innych marzeń. Niestety, niektóre z nich mogą się już nie spełnić. Dominik krok po kroku musi przechodzić przez kolejne etapy leczenia. Przed nim jeszcze bardzo długa droga - tłumaczą bliscy poszkodowanego.

Dołączyć do zbiórki można poprzez serwis Siepomaga.pl (link).

Olga Bartosiewicz

Może Cię zainteresować:

Tyszanka Olga walczy z chronicznym bólem kręgosłupa. Operacja pogorszyła sprawę

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/12/2023

Szpital Charite w Berlinie

Może Cię zainteresować:

Tyszanin sparaliżowany po wypadku za granicą potrzebuje wsparcia

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/09/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Zaginął 15-letni chłopak z Tychów. Sprawia trudności, opuścił dom w święta

Autor: Redakcja

29/12/2023