Egzamin ósmoklasisty: Tychy liderem wyników w kluczowych przedmiotach

Pojawiły się wyniki centralnego egzaminu dla absolwentów ósmych klas szkół podstawowych. Tyskie placówki mają powód do dumy - tutejsi uczniowie okazali się najlepsi w województwie śląskim w testach z języka polskiego i języka angielskiego; w matematyce ustąpili jedynie katowiczanom.
Egzamin po 8 klasie w Tychach

W dniach 14-16 maja uczniowie szkół podstawowych w całej Polsce pisali egzamin ósmoklasisty. Tyscy uczniowie osiągnęli najlepsze rezultaty z egzaminu w województwie z języka polskiego i języka angielskiego. Jeśli chodzi o matematykę młodzi tyszanie uplasowali się na drugim miejscu, tuż za Katowicami. Do egzaminu w Tychach z języka polskiego przystąpiło 517 uczniów, z języka angielskiego - 542, a z matematyki - 518 uczniów.

Tyskie podstawówki niemal bez konkurencji

Z.danych okręgowej komisji egzaminacyjnej wynika, że średnia w mieście dla angielskiego wyniosła 76,9% (w woj. śląskim: 66,5%. średnia krajowa: 66%), natomiast średnia dla języka polskiego osiągnięta przez tyszan to 64,6% (województwo: 58%, kraj: 61%). W przypadku egzaminu z matematyki ósmoklasiści z Tychów znaleźli się na drugim miejscu wśród śląskich powiatów ze średnią 57,1% (województwo: 49,5%, kraj:

52%).

12 lipca opublikowane zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia przez szkoły ponadpodstawowe. Od tego dnia do 18 lipca kandydaci mają czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki. 19 lipca opublikowane zostaną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostępny na stronie Tyskiego Portalu Oświatowego (link).

Tychy w zawodach Rowerowa Stolica Polski 2024

Może Cię zainteresować:

Tychy znów na 3. miejscu w województwie w zawodach Rowerowa Stolica Polski

Autor: Arkadiusz Korejwo

10/07/2024

Stadion Miejski w Tychach

Może Cię zainteresować:

Praktyki w GKS Tychy - pomysł na mądrze spędzone lato dla młodzieży

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/07/2024

Animacje dla dzieci w tychach

Może Cię zainteresować:

Zajęcia dla dzieciaków w różnych częściach Tychów - lista na lato 2024

Autor: Redakcja

07/07/2024