Zajęcia dla dzieciaków w różnych częściach Tychów - lista na lato 2024

Nie da się być na wczasach cały czas, a latem wiele dzieci rozpiera chęć do zabawy - miejskie instytucje dbają o to, by umilić im te „zwykłe” dni w interesujący i rozwijający sposób. Przedstawiamy listę wydarzeń tego rodzaju w Tychach w tegoroczne wakacje.


Animacje dla dzieci pod pomnikiem „Żyrafą”

Plenerowe animacje dla najmłodszych pod ikonicznym pomnikiem w Parku Miejskim organizowane przez MCK jako odpowiedź na wniosek w ramach budżetu obywatelskiego. Zabawy odbywać się będę od 16 do 19 trzy pierwsze środy lipca oraz sierpnia.

Tematyczne animacje na Żwakowie

W każdy poniedziałek lipca i sierpnia dzieci z okolic Żwakowa i nie tylko mogą uczestniczyć w cyklu zabaw na wielofunkcyjnym placu przy ulicy Nowej - również w ramach inicjatywy obywatelskiej. Każde spotkanie będzie przeprowadzone w innym temacie przewodnim - animatorzy zaproszą dzieci m.in. do świata sportu, bajek, magii, pirackich skarbów, wodnych przygód, tańca i na Dziki Zachód.

Żywioły i kolory na osiedlu A

W Parku Górniczym na osiedlu A wtorkowe popołudnia między 16 a 18 upłyną pod znakiem żywiołów i ekologicznych zabaw dla dzieci od 7 do 12 lat. Pierwsze zabawy odbędą się 9 lipca; przez cztery tygodnie tematem przewodnim będą żywioły (kolejno: powietrze, ogień, woda i ziemia). 6 sierpnia przyjdzie czas na gry i zabawy z kolorami; 13 sierpnia - z bańkami mydlanymi i balonami; 20 sierpnia - w klimacie indiańskim, a 27 sierpnia to intrygujący Dzień Marzyciela.

Obowiązują zapisy w Miejskim Centrum Kultury w Tychach (na każdy z warsztatów osobne) - telefon 32 438 20 61 lub e-mail mck@mck.tychy.pl. Pierwszeństwo mają mieszkańcy osiedla A.

Dziecięcy teatr na Rynku

W niedzielę 14 lipca na tyskim Rynku prezentujący autorskie spektakle dla najmłodszych teatr Trip wystawi „O tym, jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały czapeczkę”. Powrócą tydzień później z „Zuzanną i utopiami” na podstawie opowiadania Gustawa Morcinka odgrywanym częściowo po śląsku. Spektakle teatru Trip są interaktywne - aktorzy zabawiają publiczność i angażują ją w piosenki. Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.

***

Zajęcia ruchowe z FitTyskie

Może Cię zainteresować:

Tychy: nowy sezon wspólnych treningów w parkach. Joga, aerobik, zumba...

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/05/2024

Zalew Nakło Chechło

Może Cię zainteresować:

Jak nie Paprocany, to co? 10 najfajniejszych kąpielisk w regionie

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/07/2024

Wielka Wyprawa Maluchów

Może Cię zainteresować:

Maluchowa karawana zatrzyma się w Tychach w drodze pod Monte Cassino

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/07/2024