Maluchowa karawana zatrzyma się w Tychach w drodze pod Monte Cassino

W piątek 5 lipca pod centrum handlowym Gemini Park w Tychach zaroi się od fiacików 126p, które wystartują o poranku spod warszawskiego Pałacu Kultury na pierwszy etap wyprawy, w którym zajrzą do swoich „matczynych” Tychów w drodze do również "matczynego" Cassino. Za kierownicami rajdowi mistrzowie, cel - pomoc dziecięcym ofiarom wypadków drogowych.

mat. prasowe
Wielka Wyprawa Maluchów
Akcja pod nazwą Wielka Wyprawa Maluchów to inicjatywa grupy pasjonatów 126Evolution oraz fundacji Stars4Stars. W jej ramach 80 maluchów wyruszy 5 lipca o 9 rano z okolic Placu Defilad w centrum Warszawy na południe, by odwiedzić miasto, w którym przez 27 lat z fabrycznych hal wyjechało w świat miliony kultowych „kaszaków”. Będzie to pierwszy odcinek.

Tuzy motosportu i wypicowane 125p

W piątkowy wieczór parking pod CH Gemini będzie okazja zobaczyć niecodziennej urody „palacze” porozmawiać z uczestnikami tej letniej eskapady, wśród których znajdziemy rajdowe sławy- Longina Bielaka, Sobiesława Zasadę, Macieja Wisławskiego, Rafała Sonika, Kajetana Kajetanowicza czy Bartosza Ostałowskiego; następnego dnia wyruszą w Małopolskę - do słynącego z parków rozrywki Zatora, Zakopanego i Krynicy-Zdrój, z której okolic przekroczą słowacką granicę i udadzą się na południe kontynentu.

„Jedziemy autami bez ABS-u, klimatyzacji czy wspomagania. Z fotelami przy których pot leje się po plecach”

Wielka Wyprawa Maluchów jest pod wieloma względami symboliczna. Po pierwsze sam maluch jest symbolem polskiej motoryzacji dla wielu pokoleń, które właśnie dzięki Fiatom 126p odkrywały świat. Po drugie symboliczny jest również cel wyprawy - Monte Cassino, miejsce, gdzie polscy żołnierze 80 lat temu stoczyli wielką, zwycięską bitwę, a zarazem miejscowość, w której zaczęto produkcję tego kultowego modelu. Po trzecie inicjatywę wspierają polscy mistrzowie - głosi opis wydarzenia.
Sobiesław Zasada podczas Wielkiej Wyprawy Malychów 2023
Sobiesław Zasada podczas Wielkiej Wyprawy Malychów 2023

Milion euro dla najmłodszych ofiar

Rajd ma aspekt charytatywny - przy jego okazji zbierane są środki na edukację, prewencję i wsparcie dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych - celem jest okrągły milion euro. - Chcemy pokazać, że dojedziemy na przysłowiowy koniec świata autem, w którym nie mamy za grosz komfortu, ale mamy poczucie, że okazujemy szacunek dzieciom, którym pomagamy oraz donatorom - mówił Rafał Sonik.


Na warszawskim starcie mistrzów kierownicy wesprą w tym inne osobowości - m.in. jeden popularny youtuber Remigiusz „Rezi” Wierzgoń ze swoim Thunder Crew, podróżnik i społecznik Jan Mela oraz wokalista Staszek z Gór.

Na mecie uczestniczy stawią się 12 lipca; tydzień później finał akcji na krakowskim Rynku.

Inicjatywę można wesprzeć datkami w serwisie zrzutka.pl (link) lub uczestnictwem w licytacjach cennych przedmiotów i pamiątek od sportowców, artystów i osobowości medialnych. Zebrane środki zostaną przekazane fundacjom Inter Cars, Polskiego Związku Motorowego oraz Euvic the Good People; wyprawa została objęta Patronatami Honorowymi Ministerstwa Infrastruktury oraz Polskiego Związku Motorowego.

"Woeprub" 2022

Może Cię zainteresować:

„Wieloryb” Aronofsky’ego - opcja na sobotni wieczór z tyskim kinem plenerowym

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/07/2024

Peweksowka

Może Cię zainteresować:

Pewexowe love. Koncert plenerowy w OW Paprocany

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/07/2024

Chrzciny ronda z Jurkiem Owsiakiem w Tychach

Może Cię zainteresować:

Lokalne VIPy, prezes Jurek i bluesowy bus. Otwarcie ronda imienia WOŚP w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/07/2024