„Wieloryb” Aronofsky’ego - opcja na sobotni wieczór z tyskim kinem plenerowym

W sobotę (6 lipca) w ogrodzie siedziby MCK Tychy wyświetlona zostanie kolejna propozycja letniego kina plenerowego - dramat „Wieloryb” w reżyserii głośnego Darrena Aronofsky’ego poświęcony zaburzeniu odżywiania.

MCK Tychy
"Woeprub" 2022

W „Wielorybie” reżyser znany z podejmowania trudnych „cielesnych” tematów (Requiem dla snu, Zapaśnik, Czarny łabędź) mierzy się z tematem stanowiącym wciąż w dużej mierze tabu - chorobliwą otyłością. Film został nagrodzony dwoma Oscarami za rok 2022.

„Aronofsky zna siłę obrazu i wie, jak poprowadzić filmową historię tak, by widz postrzegał obraz wszystkimi zmysłami” - pisała o twórcy recenzentka Justyna Budzik.Bohaterem obrazu jest przykuty od lat do swojego mieszkanka przez gigantyczną otyłość Charlie. Odrzucony przez społeczeństwo a nawet rodzinę (która ma ku temu różne powody), samotnie zmierza w życiową przepaść. Pewne przypadkowe spotkanie rozbudza w nim jednak nadzieję na to, że jeszcze nie wszystko stracone.

Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką zdając sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie - czytamy w opisie dramatu.

Początek seansu o godzinie 21:30 pod budynkiem MCK (Bohaterów Warszawy 26); wstęp wolny.

Peweksowka

Może Cię zainteresować:

Pewexowe love. Koncert plenerowy w OW Paprocany

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/07/2024

Chrzciny ronda z Jurkiem Owsiakiem w Tychach

Może Cię zainteresować:

Lokalne VIPy, prezes Jurek i bluesowy bus. Otwarcie ronda imienia WOŚP w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/07/2024

Nowy plac zabaw i skwer Przy Dabrowskiego w Tychach

Może Cię zainteresować:

Zobaczcie, co zrobiono z nieczynnym tyskim parkingiem. Skwerek przy Dąbrowskiego już otwarty

Autor: Arkadiusz Korejwo

01/07/2024