Elektryczne Dziady przy drodze na cmentarz. Koncert Hard Rockets w Tychach

W piątek (6 października) bluesowo-rockowy klub Art Music Club w Tychach zaprasza na koncert pochodzącej z okolic, a zyskującej w ostatnim czasie rozgłos grupy Hard Rockets - reprezentantów ciekawego, „brudnego” rock and rolla, w który wplatają rodzimy folklor.
materiały promocyjne
Hard Rockets
W dokonaniach zespołu z Pszczyny poza oczywistymi dla bluesowo-hardrockowej grupy inspiracjami jak Led Zeppelin czy Rolling Stones słychać inspiracje Black Crowes, Tomem Waitsem czy Nickiem Cave'em. W trą „bazę” wplatają słowiański - w tym śląski - folklor i wierzenia, a podają to wszystko w pachnącej naftą i żelastwem estetyce diesel punk.


Rakiety idą w górę

Grupa powstała i gra nieprzerwanie od 2004 roku; poza lokalną sceną koncertowali m.in. w kultowej warszawskiej Stodole i bluesowych festiwalach (grand prix festiwalu pamięci Pawła Bergera - klawiszowca Dżemu - w Kaliszu w 2008). W 2020 ich singiel Elektryczne Dziady - hardrockowa interpretacja Mickiewicza - narobiła „szumu” w radiowym eterze, co dało zespołowi szerszą rozpoznawalność.

W 2021 „Rakiety” wystąpiły w warszawskim studio finału WOŚP, a do rotacji stacji radiowych trafiły kolejne ich single - Błękitna Sukienka oraz Patryota. Zespół zajęty był pracą nad wypuszczonym w końcu zeszłego roku albumem Elektryczne Dziady i Inne Gusła, którą poza znanym już tytułowym numerem promuje utwór „Człowiek z wysokiego zamku”. Zbliżające się Święto Zmarłych i nieodległy od Art Music Club tyski cmentarz, na którym spoczywa Rysiek Riedel, mogą nadać piątkowemu koncertowi szczególnego klimatu.


Początek o godzinie 20. Bilety w cenie 50/80 złotych dostępne na stronie stage24.pl oraz w klubie w dzień koncertu.

AUKSO

Może Cię zainteresować:

AUKSODRONE 2023: trzy dni oszałamiającej muzyki. Elektronika razy jazz razy klasyka

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/10/2023

Joanna "Asi Mina" Bronisławska

Może Cię zainteresować:

Nowy sezon AUKSO4Kids: zabawa i warsztaty z emisji głosu i dykcji

Autor: Arkadiusz Korejwo

29/09/2023