Epickie interaktywne widowisko dla dzieci Robotrons w sobotę w Teatrze Belfegor

W tyskim teatrze Belfegor (dawna siedziba WSZiNS, Niepodległości 32) w sobotę odbędzie się interaktywne edukacyjno-przygodowe show „Niepokonani Aniołowie Galaktyki – Robotrons” z wykorzystaniem multimediów wszelkiego rodzaju. Będzie to jedyny dzień, w którym krążące w trasie wydarzenie zawita do Tychów.

Widzowie przeniosą się na pokład przemierzającego galaktykę statku kosmicznego dowodzonego przez kapitan Alkionę i jej pomocnika - androida Willy’ego. Organizatorzy obiecują zatrzeć na chwilę granice między rzeczywistością a fantazją za pomocą wyszukanej scenografii i efektów dźwiękowych, laserowych i świetlnych.

W centrum uwagi znajdą się tytułowe Robotrony - 2,5-metrowi „stalowi giganci” służący siłom dobra. Fabuła spektaklu ma miejsce podczas wyprawy w głąb kosmosu w roku 2057, podczas której załoga zostaje pojmana przez galaktycznego pirata, generała Crasha. Wskutek biegu wypadków statek trafia na odległą planetę zamieszkiwaną przez Robotrony, a pasażerowie łączą z nimi siły, by stawić czoła przebiegłemu generałowi i jego zastępom.

Tylko odwaga, poświęcenie i przyjaźń może pomóc młodym podróżnikom powrócić na ziemię i uratować galaktykę przed zniszczeniem - czytamy w opisie widowiska.

Interaktywna nauka poprzez zabawę

Poza warstwą przygodowej opowieści, przedstawienie ma też wymiar edukacyjny - dzieci dowiedzą się faktów o Układzie Słonecznym, budowie wszechświata oraz będą angażowane we wspólne rozwiązywanie łamigłówek wraz z bohaterami spektaklu.

Częścią tej interaktywnej zabawy jest specjalna bransoletka, którą otrzymają wszystkie dzieciaki, oraz aplikacja na smartfony, dzięki której widzowie będą mogli uczestniczyć w wykonywaniu zadań w formie gier.

Start w sobotę 13 maja o godzinie.13:00. Bilety do nabycia w sieci Pan Koncert tutaj.

Wodny park tychy

Może Cię zainteresować:

Aquaparty i noc w saunarium na piąte urodziny Wodnego Parku Tychy

Autor: Arkadiusz Korejwo

10/05/2023

Rajd motocyklowy Tychy 1962

Może Cię zainteresować:

Noc Muzeów na miejskim stadionie, czyli wyścigi z czasów Gomułki na ocalałych filmach

Autor: Arkadiusz Korejwo

09/05/2023

Mitch 2

Może Cię zainteresować:

Nieprzewidywalni Mitch & Mitch w sobotę w Mediatece. Gratka dla fanów muzyki offowej

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/05/2023