Etat dla opiekuna w schronisku dla zwierząt w Tychach. Zarządca placówki ogłosił rekrutację

Dla przyjaciół zwierząt szukających nowego zajęcia mamy dobrą wiadomość. Tyskie schronisko dla zwierząt oferuje wolny etat dla opiekuna podopiecznych tej placówki. Praca zaczyna się od lutego 2023 r. i polega nie tylko na sprzątaniu i sypaniu karmy.

schronisko.tychy.pl
Schronisko dla zwierząt Tychy psy

Nowy opiekun w schronisku mieszczącym się na ulicy Przejazdowej w dzielnicy Urbanowice w Tychach zacznie pracę z początkiem lutego. Formalne wymagania wobec kandydatów nie są duże - nie ma konieczności posiadania zoologicznego wykształcenia. Wymagane jest polskie obywatelstwo, należy także udokumentować przynajmniej dwa lata ogólnego stażu pracy. W ogłoszeniu czytamy o pożądanych cechach - ma to być osoba dobrze przystosowana społecznie, cierpliwa, systematyczna i sumienna.

Należy zaznaczyć, że jest to praca w systemie trzyzmianowym. Pracodawca oferuje pełen etat na czas nieokreślony i 3490 złotych wynagrodzenia brutto (płaca minimalna od początku bieżącego roku) powiększone o premię tzw. wysługi lat - 1% od tej sumy za każdy przepracowany rok.

Jak się pracuje w schronisku?

Opiekun zwierząt, poza utrzymywaniem czystości i podawaniem pożywienia, będzie pomagał weterynarzowi podając leki i wykonując niektóre zabiegi. Jeśli któreś ze zwierząt nie będzie dojadało albo pojawią się objawy choroby, to właśnie on ma obowiązek poinformować lekarza.

Opiekunowie prowadzą też dokumentację dotyczącą zwierząt (ich przyjmowanie, wydawanie, zgony, eutanazje, ucieczki, szczepienia itp). Do tego dochodzi oprowadzanie po schronisku gości i przyjmowanie ich spraw i pytań.

Kontakt z dyrekcją schroniska

Pracodawca to Tyski Zakład Usług Komunalnych - miejska agenda która obsługuje też m.in. zieleń miejską i komunalne cmentarze. TZUK zaprasza zainteresowanych do kontaktu osobistego w godzinach 10-14 w swojej siedzibie przy ul. Budowlanych 43 lub telefonicznie pod 32 438 22 04.

Wszystkie informacje na temat oferty dostępne są na stronach urzędu pracy pod tym adresem. Samą placówkę znajdziemy w internecie pod adresem www.schronisko.tychy.pl.

ak

Karmnik Park Tychy

Może Cię zainteresować:

Miejskie karmniki dla ptaków w parkach Tychów. Pamiętajmy o zasadach dokarmiania

Autor: Redakcja

02/01/2023

Koń las Orzesze

Może Cię zainteresować:

Orzesze. Koń znaleziony w lesie w Wigilię. Mundurowi odprowadzili go za pomocą linki holowniczej

Autor: Redakcja

28/12/2022