Fajne ubrania i książki za darmo. W sobotę szósta wymiana rzeczy w Tychach

W sobotę (29 kwietnia) w sali parafialnej przy kościele św. Benedykta na ulicy Nałkowskiej (za City Pointem) odbędzie się wymiana ubrań i książek. Będzie to szósta edycja tyskiej akcji nadawania zbędnym przedmiotom drugiego życia.

Wikimedia Commons
Kościół świętego Benedykta Tychy

Poprzednim razem inicjatywa odbyła się pod koniec lutego w Andromedzie i cieszyła się dość sporym zainteresowaniem. Teraz entuzjastów ograniczania konsumpcji i wymieniania się zaprasza parafia na osiedlu N. Swoją drogą, w budynku kościoła planowano w latach 80. umieścić dom handlowy.

Swap party po tysku

Wydarzenie potrwa od godziny 10 do 14. Wymianie podlegają niezniszczone, czyste ubrania damskie, męskie i dziecięce oraz niezniszczone książki; organizatorzy proszą, by nie przynosić więcej niż 30 rzeczy.

Zasada jest prosta: za oddane rzeczy otrzymuje się kupony, które służą jako waluta akcji. Jeżeli nic z rzeczy przyniesionych przez innych uczestników nie wyda się atrakcyjne, można odebrać swój wkład z powrotem albo zostawić go jako dar - przy parafii świętego Benedykta działa ośrodek dla dzieci z rodzin patologicznych.

- Chcesz wymienić swoją garderobę na nową, bez chodzenia po sklepach i wydawania pieniędzy? A może też nie zgadzasz się na niszczenie środowiska przez nadmierny konsumpcjonizm oraz branżę modową i tzw. fast fashion? Spędzimy miło czas, wymieniając się ubraniami, książkami i poznamy się podczas wspólnych rozmów - piszą organizatorzy.
Spacer paprocański hejt to nie żart

Może Cię zainteresować:

Wiosenny Spacer Paprocański. Dyskusja w ruchu staje się nową tyską tradycją

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/04/2023

Gala tychy liderka 2022

Może Cię zainteresować:

Po raz pierwszy wybrano Tyszankę Liderkę roku. Internauci wybrali aktywistkę społeczną Agnieszkę Bandurę

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/03/2023

Plac konstytucji tychy

Może Cię zainteresować:

Plac przy kościele Chrzciciela wkrótce do remontu. Miasto bierze się za plac Konstytucji

Autor: Redakcja

17/01/2023