Wiosenny Spacer Paprocański. Dyskusja w ruchu staje się nową tyską tradycją

Tym, którzy mają trzy godziny czasu na niedzielny spacer i nie boją się przejść ponad siedmiu kilometrów, polecić można Spacer Paprocański w gronie lokalnych aktywistów. 17. edycja dyskusji w chodzie odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia.

Organizatorem spacerów jest Klaudia Matlachowska - społeczniczka i fotografka prowadząca także serwis Paprocany Info, promujący tę urokliwą dzielnicę Tychów. Niedawno zaliczono ją do finałowej trójki pierwszego w historii konkursu na najlepszą lokalną działaczkę Tyszanki Liderki, o czym pisaliśmy tutaj.

Poza zdrowym ruchem i przyjemnym gronem, Spacery Paprocańskie mogą być okazją by zawrzeć nowe kontakty czy nawet załatwić wspólnie lokalną sprawę. Często uczestniczą w nich bowiem inni społecznicy - ostatnio odbyła się specjalna primaaprilisowa ich edycja pod hasłem „Hejt to nie żart”, na której spotkać można było posła Polski 2050 z Tychów Michała Gramatykę czy tutejszych aktywistów na rzecz problemów młodzieży.

- Zapraszamy wszystkie chętne osoby z Tychów oraz okolic na kolejną, 17 już edycję Spaceru Paprocańskiego. Pospacerujemy i porozmawiamy w pięknych paprocańskich okolicznościach przyrody. Każda osoba otrzyma także drobny upominek (…) Na spóźnialskich czekamy maksymalnie 15 minut i ruszamy w około 8-kilometrową zieloną trasę! - zachęca organizatorka.

Zbiórkę dla spacerowiczy ustalono na godzinę 15; miejsce spotkania to zwyczajowo kwadratowy plac-łącznik na molo ośrodka nad Jeziorem Paprocańskim. Spacer dookoła jeziora planowo potrwa około trzech godzin.

Tyszanki liderki 2022

Może Cię zainteresować:

Konkurs Tyszanki Liderki 2022. Można głosować na jedną z trzech lokalnych aktywistek

Autor: Redakcja

11/03/2023

Perła paprocan 2023 2

Może Cię zainteresować:

37. Perła Paprocan rusza w tę niedzielę. Amatorski bieg dla zdrowia z atrakcjami to już tyska tradycja

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/03/2023

Nowy obiekt dzika plaża Paprocany Tychy 6

Może Cię zainteresować:

Nowa restauracja i udogodnienia na dzikiej plaży na Paprocanach. Zobacz wizualizacje

Autor: Redakcja

12/01/2023