Nowa restauracja i udogodnienia na dzikiej plaży na Paprocanach. Zobacz wizualizacje

Nad jeziorem Paprocańskim powstanie nowy, całoroczny obiekt gastronomiczny. Umowa została właśnie podpisana; projekt zakłada także budowę infrastruktury towarzyszącej - miejsc postoju i wypoczynku. Przedstawiamy wizualizacje obiektu.

11 stycznia 2023 r. władze Tychów podpisały umowę na dzierżawę działki znajdującej się na „dzikiej plaży” na Paprocanach. Zgodnie z umową w miejscu, gdzie latem znajdował się punkt gastronomiczny, powstanie całoroczny obiekt, który koncepcją ma nawiązywać do znajdujących się po drugiej stronie jeziora obiektów - między innymi przystani kajakowej.

- To będzie obiekt wpisujący się w otoczenie. Zależy nam na zachowaniu charakteru miejsca, ale będą też w nim toalety, których na „dzikiej plaży” brakowało. Planujemy także rozszerzyć ofertę gastronomiczną oraz organizować cykliczne wydarzenia – tłumaczy swój pomysł na to miejsce przedsiębiorca Rober Jarkulisz.

Gotowe na wiosnę 2024

Dla mieszkańców udostępniony zostanie także taras na dachu budynku. Dzika plaża to miejsce, które tyszanie chętnie odwiedzają na rowerach, dlatego dla rowerzystów powstaną miejsca postojowe. Zgodnie z umową dzierżawca ma 12 miesięcy na realizacje inwestycji i rozpoczęcie działalności. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, za rok nowy lokal będzie już działał. Projekt koncepcyjny wykonany został przez pracownię projektową RS+ Skitek.

UM Tychy/ak

Tyski lampion - wygrany projekt

Może Cię zainteresować:

Tak może wyglądać dzika plaża w Tychach! Zwycięskie projekty posłużą jako inspiracja

Autor: Tomasz Stankiewicz

27/07/2021

Wodny plac zabaw, Tychy

Może Cię zainteresować:

Zobacz wizualizacje wodnego placu zabaw w parku Jaworek. Duży tyski park zyska kolejne atrakcje

Autor: Redakcja

13/10/2022

Odbiór nagrody

Może Cię zainteresować:

Wyróżnienie dla realizacji projektu na Paprocanach. Tyski obiekt w pierwszej piątce!

Autor: Tomasz Stankiewicz

17/06/2021