Konkurs Tyszanki Liderki 2022. Można głosować na jedną z trzech lokalnych aktywistek

W tym tygodniu poznaliśmy trzy kobiety, na które można głosować w konkursie o tytuł Tyszanki Liderki 2022. Konkurs organizowany jest przez Tyskie Szpilki oraz Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową

materiały organizatorów
Tyszanki liderki 2022

Kapituła złożona z członków stowarzyszenia Tyskie Szpilki oraz OIPH w Tychach ogłosiły 7 marca trzy finalistki konkursu Tyszanki Liderki 2022. Są to aktywne społecznie tyszanki, które wyróżnia skala, oryginalność lub pożytek płynący z ich zaangażowania. Konkurs ma formę powszechnego internetowego plebiscytu.

Przedstawiamy tyskie aktywistki nominowane w tym roku:

Agnieszka Bandura - aktywistka zaangażowana w pomoc chorym i potrzebującym - szczególnie chorym na nowotwory - oraz na rzecz zwierząt. Twarz wielu regionalnych akcji charytatywnych; prywatnie osoba rodzinna i opiekunka przygarniętych zwierząt, w tym konia. Kapituła wybrała ją ze względu na aangażowanie i charyzmę.

Dominika Cybulska-Musz - organizatorka życia tanecznego. Dzięki niej tyska Akademia Tańca D-Way of Life stała się marką rozpoznawalną międzynarodowo - obecnie tancerze Dominiki są w ścisłej światowej czołówce.

Od 2022 organizuje Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Dance Cup, którego druga edycja miała miejsce w mijającym tygodniu. Wielu jej dawnych podopiecznych jest instruktorami tańca lub tańczy w teatrach całego kraju.

Klaudia Matlachowska - społeczniczka, która nie szuka rozgłosu. Redaktorka serwisów internetowych i fotografka (własną działalność prowadzi od dziesięciu lat). Aktywna w tyskiej społeczności od 2016 roku. Stworzyła fanpage który od 2018 działa jako serwis o Paprocanach (paprocany.info.pl). Od tego roku organizuje też integracyjne Spacery Paprocańskie.

Klaudia organizuje również zimową akcję zbierania koców dla bezdomnych i akcje ekologiczne, a w ostatnich latach pomagała dotkniętym pandemią lokalnym przedsiębiorcom przez zajęcia i treningi. W minionym roku ruszyła z projektem „Podwórkowe zabawy sprzed lat”.

***

Głosowanie w konkursie Tyszanki Liderki 2022 odbywa się poprzez internetowy formularz dostępny tutaj.

Tyska gala kultury 2

Może Cię zainteresować:

Do końca lutego można zgłaszać kandydatów do prezydenckich nagród Tyskiej Gali Kultury 2023

Autor: Redakcja

07/02/2023

Spolecznik

Może Cię zainteresować:

Tyski Społecznik Roku 2022 - znamy wyróżnionych. Coraz więcej zgłoszeń i nowa kategoria - wolontariusz roku

Autor: Redakcja

02/12/2022

Urząd Miasta Tychy flaga Ukrainy

Może Cię zainteresować:

Co Tychy zrobiły dla Ukrainy w 2022? Podsumowanie dotychczasowych działań zwykłych mieszkańców i władz

Autor: Redakcja

09/01/2023