Plac przy kościele Chrzciciela wkrótce do remontu. Miasto bierze się za plac Konstytucji

Zarząd Tychów nie zwalnia tempa inwestycji w zaniedbane przestrzenie. Miasto podpisało właśnie umowę na przebudowę placu Konstytucji - usługowego placu z parkingiem w pobliżu kościoła pw. Jana Chrzciciela. Prace potrwać mają do września.

UM Tychy
Plac konstytucji tychy

Wielu tyszan z tego regionu zna ten usługowy plac, mieszczący m.in. bibliotekę, aptekę i sklepy. Od lat przestrzeń niszczeje, przegrywając konkurencję z pobliskimi galeriami i dyskontami.

Miasto mimo wyjątkowo ,,ciasnego" w tym roku budżetu próbuje to zmienić inwestując w plac ponad półtora miliona złotych, zwracając przy tym uwagę na zastosowanie nowoczesnych materiałów. Jak mówi wiceprezydent Hanna Skoczylas:

Żyjemy w czasach szybko postępujących zmian klimatycznych, dlatego tak ważne jest to, aby nie uszczelniać nadmiernie nawierzchni parkingów czy chodników. Takie rozwiązanie pomoże poprawić gospodarkę wodną w najbliższym otoczeniu – wyjaśnia Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju.

Ciągi piesze zyskają nowoczesną nawierzchnię mineralno-żywiczną. Nierówna nawierzchnia parkingu przy placu zostanie wymieniona na nawierzchnię przepuszczalną z ażurowych płyt betonowych. Od strony ulicy Żwakowskiej powstaną również zupełnie nowe miejsca do parkowania. W pobliżu powstanie także droga rowerowa oraz miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Wodę pomaga gospodarować także miejska zieleń, którą lokalne władze traktują z wyjątkową dbałością. Na placu posiana zostanie kolejna w mieście łąka kwietna a także rabaty kwiatowe i krzewy ozdobne. Posadzonych zostanie również 18 nowych drzew.

Projekt jest już gotowy, uzyskano także pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac budowlanych ma rozpocząć się ,,w najbliższym czasie"; termin zakończenia prac ustalono na 13 września 2023 roku.

Parking dąbrowskiego tychy

Może Cię zainteresować:

Nieczynny parking przy Dąbrowskiego zmieni się w skwerek pełen zieleni i udogodnień

Autor: Redakcja

17/01/2023

Dworzec tychy peron tunel petycja

Może Cię zainteresować:

Petycja w sprawie remontu peronu i tunelu na głównym tyskim dworcu

Autor: Redakcja

15/01/2023

czytaj więcej:

Katowicka 145 tychy modernizacja 1

Familok na Czułowie nie do poznania po remoncie

Tychy Mikolowska wiadukt

Nie będzie lepszych przejść na wiaduktach na Mikołowskiej

Teatr mały tychy fasada kwiecień 2023

Remont Teatru Małego. Wkrótce zamknie się na półtora roku

Rewitalizacja Placu Konstytucji 3 Maja w Tychach

Odnowa Placu Konstytucji w Tychach

Solaris PKM Tychy

PKM Tychy kupił dziesięć busów z silnikiem Diesla

Park Łabędzi

Zapomniany tyski park ma wypięknieć. Miasto pyta o pomysły

Galeria kwiatowa tychy 2

Budowa Galerii Kwiatowej na giełdzie w Tychach