Nieczynny parking przy Dąbrowskiego zmieni się w skwerek pełen zieleni i udogodnień

Zapowiada się kolejna ciekawa inwestycja w udogodnienia dla tyszan. Ogłoszono samorządowy przetarg na budowę strefy rekreacji na terenie opuszczonego parkingu w samym centrum, obok głównej poczty na ulicy Dąbrowskiego.

UM Tychy
Parking dąbrowskiego tychy

Obecnie teren jest niezagospodarowany, a jego rozpadająca się nawierzchnia i zestarzałe metalowe płoty kontrastują z niedawno wyremontowaną spacerową aleją biegnącą od Grota-Roweckiego do gmachu poczty. Urząd miasta od dawna planował uporządkowanie tego terenu. Prośby o zajęcie się tym tematem kierowali mieszkańcy:

Cieszyliśmy się, kiedy parking strzeżony przy Dąbrowskiego został rozebrany. To bardzo ważne, by teren ten został zrewitalizowany i uzupełnił tereny zielone w naszym mieście – pisali do magistratu przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej z ulicy Darwina.

Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci, zielnika miejskiego z donicami do uprawy ziół oraz małej architektury tj. ławek, leżaków, czy koszy na śmieci. Wszystko to ma być otoczone różnymi rodzajami zieleni, w tym łąką kwietną oraz zasadzeniami drzew. W ramach inwestycji zaplanowano również projekt strefy gastronomicznej.

Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy na realizację zadania, na które w budżecie miasta zaplanowano 1 480 000 złotych.

Nowy obiekt dzika plaża Paprocany Tychy 6

Może Cię zainteresować:

Nowa restauracja i udogodnienia na dzikiej plaży na Paprocanach. Zobacz wizualizacje

Autor: Redakcja

12/01/2023

Karmnik Park Tychy

Może Cię zainteresować:

Miejskie karmniki dla ptaków w parkach Tychów. Pamiętajmy o zasadach dokarmiania

Autor: Redakcja

02/01/2023