Familijny film o dojrzewaniu na Bałkanach w tyskim kinie plenerowym

„Lato, kiedy nauczyłam się latać” Radivoje Andrića to propozycja tyskiego kina plenerowego na piątkowy wieczór 15 czerwca. Tym razem MCK zaprasza na wspólne spotkanie z kinem do Parku Górniczego na osiedlu A.

"Lato, w które nauczylam się latać" (2022)

Kino plenerowe FreeLove, które zazwyczaj działa w ogrodzie wokół siedziby MCK, tym razem zagości w parku na pograniczu osiedla A i Starych Tychów. Rodziny będą mogły tu obejrzeć w piątkowy wieczór koprodukcję czterech krajów Europy Środkowo-Wschodniej o Sofiji - dorastającej dziewczynce, która ma nadzieję przeżyć wakacje swego życia na wyspie Hvar w pięknej Dalmacji.

Pierwszy pocałunek, znalezienie przyjaciół i zrobienie czegoś, co będzie można wspominać przez wiele lat – Sofija ma ambitne plany na najbliższe miesiące. Pobyt na wyspie Hvar z początku nie zapowiada się jednak jak przygoda. Ostatecznie babcia wpycha w nią kanapki i smaruje kremem do opalania, robiąc wstyd przed innymi. Na domiar złego trudno tu o dostęp do Internetu!

„Pełna humoru historia skąpana w chorwackim słońcu”

12-latka na długo nie zapomni jednak tych wakacji z innego powodu - gdy dowie się o istnieniu niewidzianego wcześniej kuzyna, na jaw wyjdą tajemnice rodzinne, Sofija odkryje na nowo swoich bliskich.

Początek seansu o godzinie 21; wstęp wolny.

Ultramaraton rowerowy dookołoa GZM

Może Cię zainteresować:

Tour de GZM. Morderczy rajd rowerowy dookoła metropolii

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/06/2024

Pablo Picasso

Może Cię zainteresować:

Picasso w Tychach! Wystawa prac geniusza w Tichauer Art Gallery

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/06/2024

Alfa Romeo Junior

Może Cię zainteresować:

Nowa Alfa Romeo z tyskiej fabryki zaprezentowana na zlocie fanów włoskich aut

Autor: Katarzyna Pachelska

14/06/2024