Gitarzysta Perfectu i ojciec polskiego hard rocka Darek Kozakiewicz wystąpi w Art Music Club

W ten weekend amatorzy klasycznego hard rocka będą mieli świetną alternatywę dla świątecznego grania. W sobotę 17 grudnia 2022 r. w tyskim Art Music Club wystąpi Darek Kozakiewicz, legenda polskiej gitary elektrycznej, znany z zespołów Breakout, Test i Perfect. Towarzyszyć mu będzie zdolna wokalistka Justyna Panfilewicz.

Wikimedia Commons
Darek Kozakiewicz

Darek Kozakiewicz to postać dla polskiego rock and rolla absolutnie kluczowa - na początku lat 70. tworzył podwaliny pod polską muzykę hardrockową z zespołami Breakout i Test.

Nestor polskiego hard rocka

Kojarzony jest od drugiej połowy lat 90. głównie z zespołem Perfect, z którym osiągnął w tym czasie wielkie sukcesy; dyskografia wirtuoza zawiera również albumy tworzone w ramach kilku mniej szumnych projektów, a w zeszłym roku wyszedł pierwszy jego właściwy album solowy ,,Krokodyl". Przez ponad 50 lat na scenie współtworzył też m.in. z Anną Jantar, Robertem Chojnackim, Janem Borysewiczem czy Natalią Sikorą.

Teraz wystąpi wraz z wokalistką Justyną Panfilewicz, zdobywczynią głównych nagród w ponad 30 ogólnopolskich festiwalach. Klasyczny rockowy skład zespołu uzupełnią Tomek Płonka i Sławek Puchała.

Koncert jest częścią tegorocznej trasy Hot Tour. Jej zamysłem jest podróż w czasie do esencji brzmień nad którymi już przeszło pół wieku pracuje maestro Kozakiewicz - usłyszymy więc pierwsze przeboje Testu czy będące połączeniem dzikiego żywiołu i niezrównanej techniki kompozycje Jimiego Hendrixa - oraz zapewne o wiele więcej. Zainteresowanych nie wypada szczególnie przekonywać.

Art Music Club znajduje się przy ulicy Oświęcimskiej 53. Bilety w przedsprzedaży w cenie 70 zł można nabyć tutaj (link); w dniu koncertu będą dostępne również w klubie w cenie 90 zł.

Jarmarktychy

Może Cię zainteresować:

Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 - program. Wśród atrakcji: teatry, sztukmistrzowie i znani wokaliści

Autor: Redakcja

09/12/2022

Riedel1

Może Cię zainteresować:

Recital przebojów Ryśka Riedla, wspólne rzeźbienie popiersia i wystawa pamiątek w Gemini Park Tychy

Autor: Redakcja

07/12/2022