Goniąc kormorana. Straż miejska w Tychach przyjęła skrzydlatego przybysza

Wyjątkowy skrzydlaty gość udał się 16 marca rano na spacer wzdłuż Sikorskiego na wysokości osiedla Z1 w Tychach. Straż miejska po zgłoszeniu mieszkańca przyjechała na miejsce i ugościła przybysza, którym okazał się kormoran.

Straż Miejska Tychy
Kormoran tychy 16 03 2023

Około siódmej rano tyska straż miejska otrzymała zgłoszenie, jakie często się nie trafia. Mieszkaniec osiedla Z1 zadzwonił do służb odpowidzialnych m.in. za miejską faunę z informacją o spacerującym wzdłuż ul. Sikorskiego nietypowym ptaku.

Oddelegowano tam specjalistyczny patrol strażników wyposażony w sprzęt do wyłapywania zwierząt. Przybyszem okazał się duży, dorosły kormoran - tym bardziej dziwi fakt, że ptak postanowił spacerować wzdłuż szosy, mogąc udać się nad znajdujące się niecały kilometr dalej Jezioro zarybione Paprocańskie albo inny zbiornik wodny, których w okolicy akurat nie brakuje.

Sympatycznego rybołowa zdezorientowała być może niska temperatura

Po krótkim pościgu - być może nucąc pod nosem przebój Piotra Szczepanika Goniąc kormorany - mundurowym udało się złapać kormorana i umieścić go w radiowozie. Ptak wydaje się zdrowy, ale został przetransportowany do schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie-Komionce, gdzie jego stan ocenią profesjonaliści.

Karmnik Park Tychy

Może Cię zainteresować:

Miejskie karmniki dla ptaków w parkach Tychów. Pamiętajmy o zasadach dokarmiania

Autor: Redakcja

02/01/2023

Łabędź Tychy

Może Cię zainteresować:

Trzy łabędzie z Tychów trafiły do leśnego pogotowia ratunkowego. Ptaki były karmione chlebem

Autor: Martyna Urban

17/10/2022