Hasło - Tyska Wataha. Hokejowy GKS Tychy prezentuje kampanię na nowy sezon

W tym tygodniu rozpocznie się nowy sezon zawodowego hokeja na lodzie. Z tej okazji ligowi wicemistrzowie i zdobywcy ostatniego Pucharu Polski z GKS Tychy zaprezentowali swoje nowe stroje meczowe oraz szereg atrakcji dla fanów sygnowanych marką Tyska Wataha.

W nadchodzący piątek (8 września) w pierwszym meczu tego sezonu hokejowej ekstraklasy (od tego sezonu pod nazwą Tauron Hokej Liga) tyscy hokeiści podejmą Podhale Nowy Targ. W zeszłym tygodniu w sparingu z Unią Oświęcim padł wynik 2:1 na korzyść „trójkolorowych”; takim samym wynikiem skończył się mecz z mistrzem Ukrainy - Sokołem Kijów - w ramach towarzyskiego Turnieju Czterech Prezydentów; rokowania na ten sezon są więc dobre, a celem tyszan będzie niewątpliwie „odbicie” tytułu mistrza kraju.

Hasło? Tyska Wataha!

Aktualne stroje meczowe zaprezentowane przez ekipę ze Stadionu Zimowego cechują się prostotą i wyraźnym zaznaczeniem klubowych barw - wyraźnie akcentowane czerwień, zieleń i czerń nie pozostawiają wątpliwości. Ważnym elementem są detale - pięć gwiazdek symbolizujące tytuły mistrzowskie oraz nowość, jaką jest motyw wilka - symbolu i maskotki klubu, który ma być coraz szerzej promowany pod sloganem „Tyskiej Watahy”. Klub opublikował z tej okazji nowe promocyjne wideo.

Legenda o Wilkowyjach w tle

Hasło nawiązuje do legendy o powstaniu dzielnicy Wilkowyje - wedle niej w zamierzchłych czasach, gdy w Tychach nie było jeszcze kościoła parafialnego (Marii Magdaleny), mieszkańcy wioski musieli chodzić na nabożeństwa do parafii w Mikołowie przez lasy pełne wilków - to ich wycie miało dać nazwie osadzie. Również jedna z wersji historii o nazwie Tychy pochodzi od dyszenia uciekających przed wilkami mieszkańców.

Na prezentacji hokeiści pojawili się w okolicznościowych koszulkach i czapkach z wilczym motywem, które są dostępne w klubowym sklepie na stadionie przy Edukacji, podobnie jak gadżety z tej serii - znajdziemy wśród nich m.in. przybory szkolne. Na dniach pojawią się tam także trykoty meczowe na sezon 2023/2024.

Odwiedziny u prawdziwej watahy

Wilki są także motywem przewodnim drugiej edycji akcji „Z Klasą na Zimowym” - konkursie dla uczniów, w którym jedną z nagród będzie wycieczka do wrocławskiego ogrodu zoologicznego, gdzie z bliska będzie można zobaczyć między innymi najprawdziwszą wilczą watahę.

Wataha – kojarzy się przede wszystkim ze stadem, walecznością, oddaniem i bezwzględną miłością. To wszytko cechuje również hokeistów GKS-u Tychy oraz kibiców, którzy wspierają zespół przez cały sezon. Tyska – to określenie, którego raczej nie musimy tłumaczyć, ale to słowo odwołuje się również do klubowej maskotki, która będzie bardzo aktywna podczas spotkań - czytamy w klubowym komunikacie.
Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Hokejowy Turniej 4 Prezydentów 23-25 sierpnia

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/08/2023

Wolves Tychy mistrzostwa 2023

Może Cię zainteresować:

Wzięli odwet za zawodowców. Wolves Tychy mistrzem Polski w amatorskim hokeju na lodzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/04/2023

Gks tychy unia hokej 22 03 2023 1

Może Cię zainteresować:

"Tychy się bawią i finał mają". Po morderczym boju hokeiści GKS wchodzą do finału PHL 2022/23

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/03/2023