Hokejowy Turniej 4 Prezydentów 23-25 sierpnia

Na początku miesiąca włodarze Tychów, Sosnowca i Oświęcimia ogłosili inicjatywę turnieju hokejowego, w którym zmierzą się drużyny z wymienionych miast - hokejowe potęgi - oraz goście z Sokoła Kijów. Wstęp na lodowiska w ramach turnieju będzie bezpłatny.

4 sierpnia na tyskim Stadionie Zimowym prezydent Tychów wraz z kolegami z nieodległych Sosnowca i Oświęcimia ogłosił letni Turniej Czterech Prezydentów. Ekipy z tych miast od dekad znajdują się wśród drużyn dominujących w polskim zawodowym hokeju, a czwartym uczestnikiem jest drużyna Sokoła Kijów. Inicjatywa narodziła się w czasie ostatnich mistrzostw świata w hokeju na ludzie - prezes ukraińskiej drużyny zwrócił się wówczas do działaczy polskiej federacji o możliwość dokończenia przygotowań przed sezonem w Polsce.

W sprawę zaangażował się ustępujący wkrótce z urzędu wieloletni zarządca Tychów Andrzej Dziuba, który zreferował ją Arkadiuszowi Chęcińskiemu; wspólnie zaprosili kijowską drużynę do trenowania w swoich miastach. Następnie w sprawę wtajemniczony został prezydent Oświęcimia i narodziła się koncepcja turnieju.

Mer Kijowa, dawna gwiazda boksu wagi ciężkiej Witalij Kliczko jest co prawda obecnie bardzo zajęty zarządzaniem miastem zmagającym się z atakami powietrznymi, ale wedle słów prezydenta Tychów nie jest wykluczone, że i on pojawi się podczas zawodów.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podkreślał, że w każdej z trzech polskich drużyn występują zawodnicy z Ukrainy, a w ostatnim sezonie drużyny Unii Oświęcim i GKS Tychy walczyły o najwyższe laury - zmierzyły się w finale Pucharu Polski, a tyszanie zostali wicemistrzami
ostatniego sezonu PLH - a turniej otwiera szansę na dalsze doskonalenie się także dla Zagłębia Sosnowiec jak i całego polskiego profesjonalnego
hokeja.

Będzie to też "chrzest bojowy" otwartej w czerwcu nowej areny w Sosnowcu.

Dla nas będzie to tak naprawdę sportowe otwarcie Stadionu Zimowego na ArcelorMittal Park. W Sosnowcu wierzymy, że (…) w spotkaniach z Unią Oświęcim czy GKS Tychy będziemy przynajmniej równorzędnymi rywalami – mówił z kolei na konferencji Arkadiusz Chęciński.

Każdego dnia zawodów o godzinie 18 rozgrywane będą dwa mecze - w środę i piątek na taflach w Tychach i Sosnowcu, a w czwartek w Oświęcimiu i Sosnowcu. Wstęp wolny.

Andrzej dziuba

Może Cię zainteresować:

Potwierdziły się pogłoski. Prezydent Tychów Andrzej Dziuba startuje w wyborach do Senatu

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2023

Wolves Tychy mistrzostwa 2023

Może Cię zainteresować:

Wzięli odwet za zawodowców. Wolves Tychy mistrzem Polski w amatorskim hokeju na lodzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/04/2023

Gks tychy unia hokej 22 03 2023 1

Może Cię zainteresować:

"Tychy się bawią i finał mają". Po morderczym boju hokeiści GKS wchodzą do finału PHL 2022/23

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/03/2023