Jurek Owsiak odsłoni Rondo WOŚP w Tychach

W środę (3 lipca) „dyrygent” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawita do Tychów, by uczestniczyć w ceremonii nazwania ronda przy Teatrze Małym imieniem jego fundacji.

WSIiZ w Rzeszowie
Jerzy Owsiak

Jerzego Owsiaka nie trzeba nikomu przedstawiać; od przeszło trzydziestu lat - przez ostatnich kilka pod rosnącą presją nieprzychylnej władzy i pospolitych oszczerstw i hejtu - prowadzi dobroczynną działalność doposażając kulejącą służbę zdrowia w ratujący życie sprzęt.

Tyskie imprezy w ramach finału Orkiestry odbywają się corocznie tradycyjnie na placu Baczyńskiego. Najbliższe tego placu - i pozbawione dotąd nazwy - rondo znajduje się przy Teatrze Małym; nie dziwi więc, dlaczego właśnie jemu przypadło ostatecznie przyjąć imię Fundacji WOŚP.

Tyscy radni zadecydowali w grudniu ubiegłego roku, by rondo u zbiegu ulic Hlonda, Bocheńskiego i Bocznej nazwać imieniem jego fundacji. Wcześniej jedna z radnych wnioskowała, by WOŚP patronował nowo powstałemu rondu na Wygorzelu; kontrpropozycją było Rondo Powstań Śląskich (to w tej okolicy wybuchło poerwsze z trzech powstań), a ostatecznie radni wybrali kompromisowe miano - Rondo Bocianów:

Stork 4300368 1280

Może Cię zainteresować:

Bociany pogodziły KO i PiS. W sprawie nazwy dla ronda w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/12/2023

Uroczystość zaplanowano na godzinę 13:30. W wydarzeniu obok Owsiaka wezmą udział prezydent Tychów Maciej Gramatyka, radni obecnej i poprzedniej kadencji oraz członkowie i wolontariusze tyskiego sztabu WOŚP.

W związku z wydarzeniem w godzinach od 13 do 14:30 zamknięta dla ruchu zostanie ulica Boczna (odcinek od ronda WOŚP do ul. Bibliotecznej).

Piłka w barwach GKS Tychy

Może Cię zainteresować:

Kanapa kibica, transfery i sparingi. GKS Tychy liczy dni do startu sezonu

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/07/2024

Nowy plac zabaw i skwer Przy Dabrowskiego w Tychach

Może Cię zainteresować:

Zobaczcie, co zrobiono z nieczynnym tyskim parkingiem. Skwerek przy Dąbrowskiego już otwarty

Autor: Arkadiusz Korejwo

01/07/2024

Koniec remontu na chirurgii w szpitalu Megrez w Tychach 2

Może Cię zainteresować:

Otwarcie nowych oddziałów chirurgii w szpitalu wojewódzkim w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/06/2024