Kilka dni do meczu futbolistek Polska - Serbia w Tychach

W piątek 27 października o 17:45 na tyskim Stadionie Miejskim w ramach świeżo utworzonej kobiecej Ligi Narodów zmierzą się reprezentacje Polski i Serbii. Polski Związek Piłki Nożnej prowadzi sprzedaż biletów na spotkanie; będą one dostępne także w kasach w atrakcyjnej cenie.

PZPN
Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej

Kobiecy futbol zdobywa w ostatnim czasie coraz większe poważanie i popularność - ostatni kobiecy mundial w Hiszpanii gromadził na arenach rekordowe dla damskich występów tłumy; także w klubowym wydaniu czołowe europejskie drużyny goszczą wielkie rzesze zwolenników - być może ta moda dotrze i do Polski; co się tyczy Tychów, od zeszłego sezonu w trzeciej lidze kobiet występuje GKS Tychy - drużyna utworzona na bazie damskiego zespołu Polonia Tychy. Mistrzem kobiecej Ekstraligi pozostaje obecnie GKS Katowice.

Reprezentacja Polski rywalizuje w Lidze B Ligi Narodów FIFA.

W powołanej niedawno do życia lidze we wrześniu Biało-Czerwone pokonały w Atenach Grecję (3:1). Serbia podobnie jak Polska ma na koncie dwa zwycięstwa i sześć punktów i prowadzi obecnie w Lidze B. Pierwsze miejsce premiowane jest awansem do Ligi A i bardzo pomogłoby naszym piłkarkom zakwalifikować się do najbliższych mistrzostw Europy, które odbędą się w 2025 roku w Szwajcarii (ubiegała się o to też Polska).

Będzie to czwarty mecz kadry piłkarek w Tychach.

W 2015 roku w eliminacjach mistrzostw świata Polki pokonały 2:0 Słowację, a wydarzenie przyciągnęło na trybuny ponad sześć tysięcy kibiców - ówczasny rekord. Rok później przy Edukacji 7 panie zremisowały bezbramkowo z silną Danią, a w 2021 roku wygrały tu 2:0 z Albanią.

Bilety na spotkanie z Serbią w cenie 15 złotych (normalny) oraz 5 złotych (ulgowy dla osób do 18 roku życia) są dostępne na stronie PZPN, a w dniu meczu także w kasach przy stadionie.

Zuzia Buras - córka tyskiego policjanta

Może Cię zainteresować:

Apel o pomoc dla Zuzi - schorowanej córeczki tyskiego mundurowego

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/10/2023

Mural z Maruą Curie-Skłodowską w trakcie powstawania

Może Cię zainteresować:

Na tyskiej szkole powstaje nietypowy mural z Marią Curie-Skłodowską

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/10/2023

Andrzej Kowalczyk na GSB

Może Cię zainteresować:

Tyski ultrabiegacz w kilka dni "zrobił" 500 kilometrów wzdłuż Beskidów

Autor: Arkadiusz Korejwo

11/10/2023