Apel o pomoc dla Zuzi - schorowanej córeczki tyskiego mundurowego

Starszy sierżant Adam Buras, jeden z dzielnicowych tyskiej komendy policji, jest ojcem dwuletniej Zuzi - dziewczynki, która od urodzenia boryka się z licznymi problemami zdrowotnymi. Maleństwo ma już za sobą kilka operacji na sercu, w wyniku których straciła słuch, a ponadto cierpi na porażenie mózgowe.

Zuzia Buras - córka tyskiego policjanta

Dziewczynka cierpi na wrodzoną wadę serca o łacińskiej nazwie tetralogia Fallota - zespół Fallota, który charakteryzuje się zwężeniem drogi odpływu krwi, a w rezultacie jej niedotlenieniem i nadciśnieniem, co przejawia się m.in. sinieniem skóry. Po narodzeniu dziecko spędziło ponad siedem miesięcy na OIOM - w tym czasie przeszła cztery poważne operacje i cewnikowania serca.

Serce zostało uratowane, niestety przy okazji otworzyło się pudło Pandory ze schorzeniami - Intensywna terapia z użyciem antybiotyków spowodowała u Buzi całkowitą i nieodwracalną utratę słuchu. Co więcej, niedługo później rodzice dowiedzieli się, że na domiar złego występuje u niej dziecięce porażenie mózgowe. Rodzina próbuje robić, co tylko może, by dziecko mogło żyć w godny sposób.

Ratowanie córki pochłania całość dochodów rodziców.

Najwięcej środków pochłania zwykła, codzienna rehabilitacja - w jej „sztabie” znajdziemy fizjoterapeutę, neurologopedę, surdologopedę (specjalista od terapii niesłyszących), pedagoga, kardiologa, otolaryngologa, neurologa i okulistę. Do tego dochodzą zajęcia konne (hipoterapia) stosowana często u dzieci z porażeniem mózgowym.

Zuzia zyskuje kolejne umiejętności. Niestety wymaga to kosztownych wizyt u różnego rodzaju specjalistów oraz inwestycji w oprzyrządowanie medyczne i rehabilitacyjne, mające na celu ułatwienia jej funkcjonowania. Abyśmy mogli kontynuować wysiłki (…) każdego miesiąca ponosimy ogromne koszty - mówi ojciec dziewczynki.

Rodzinę w dramaycznej sytuacji wesprzeć można dowolną sumą na zbiórce w portalu Siepomaga (link).

Aaaa

Może Cię zainteresować:

Rodzina Miłosza z osiedla N walczy o uratowanie jego serca i domu

Autor: Arkadiusz Korejwo

12/10/2023

Szpital Charite w Berlinie

Może Cię zainteresować:

Tyszanin sparaliżowany po wypadku za granicą potrzebuje wsparcia

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/09/2023

Andrzej Kowalczyk na GSB

Może Cię zainteresować:

Tyski ultrabiegacz w kilka dni "zrobił" 500 kilometrów wzdłuż Beskidów

Autor: Arkadiusz Korejwo

11/10/2023