Kładka przy stacji Tychy Miasto nieczynna przez nieustalony czas

Grożąca zawaleniem się drewniana kładka łącząca okolice głównej tyskiej poczty z aleją Jana Pawła II od poniedziałku (30 października) będzie zamknięta. Wysłużony obiekt ma w przyszłości być pozbawiony zejść w dół, na przebudowaną stację Tychy Miasto.

Stacja Tychy Miasto
Obie stare i nowa kładka pieszo-rowerowa między Dąbrowskiego a Jana Pawła należą co prawda do miasta, ale przebiegająca pod nim linia kolejowa Orzesze Jaśkowice - Oświęcim ma być wkrótce modernizowana przez PKP PLK i to od operatora infrastruktury kolejowej zależy termin rozpoczęcia remontu.

Obecnie trwają prace projektowe dla rewitalizacji tego odcinka; kolej planuje m.in. zmianę układu torowego, położenia peronów i likwidację zejść w dół. Niejasny jest na razie los drugiej starej kładki, której stan jest zdecydowanie lepszy.

Remont może się przeciągać

Projekt stacji ma być gotowy jeszcze w tym roku, jednak PKP PLK nie jest w stanie określić terminu realizacji inwestycji, dlatego tyski zarząd ulic i mostów próbuje przyśpieszyć remont przejścia finansując go ze środków własnych i ewentualnie innych źródeł.

Może się jednak okazać, że prowadząca obecnie "donikąd" - na nieużytki, na których planowane jest dokończenie spóźnionej o 30 lat rozbudowy śródmieścia - wyląduje daleko na liście priorytetów i otworzy się dopiero, gdy powstanie nowy obszar centrum, czyli za 5 lub więcej lat.

PXL 20230622 192829946

Może Cię zainteresować:

Jak Tychy stały się miastem bez centrum - i co z tym obecnie się dzieje

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/08/2023

Puste tereny w centrum Tychów

Może Cię zainteresować:

Kolejna debata nad nowym centrum Tychów 3 października w Mediatece

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/09/2023

Dworzec tychy peron tunel petycja

Może Cię zainteresować:

Petycja w sprawie remontu peronu i tunelu na głównym tyskim dworcu

Autor: Redakcja

15/01/2023