Klub filmowy w Andromedzie zaprasza na dramat nagrodzony w 2022 Złotym Niedźwiedziem

W poniedziałek (13 lutego) w Pasaźu Kultury Andromeda odbędzie się drugi w tym roku pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Goście DKF zobaczą nagradzany zeszłoroczny dramat "Alcarràs" reżyserki Carli Simón. Wstęp wolny.

Cykl pokazów Kino Jakie Znamy to propozycja skierowana do widzów z Tychów i okolic, którzy spragnieni są ambitnych filmów w kameralnej atmosferze. Salka na pierwszym piętrze pasażu mieszczącego dawniej renomowane kino Andromeda zmienia się raz na miesiąc w niezależne, studyjne kino, gdzie bezpłatnie można obejrzeć jedne z najciekawszych produkcji ostatnich lat, a jeżeli ktoś ma ochotę - zostać też po filmie i podyskutować o nim z prowadzącym spotkanie i resztą niewielkiej widowni.

W najbliższy poniedziałek goście Dyskusyjnego Klubu Filmowego zobaczą nagrodzony w zeszłym roku berlińskim Złotym Niedźwiedziem obraz „Alcarràs”. Dramat młodej katalońskiej reżyserki Carli Simón ukazuje blaski i cienie codziennego życia wielopokoleniowej rodziny z tytułowej wioski, która staje w obliczu utraty swojego gospodarstwa.

Opowieść przepełniona nostalgiczną aurą końca lata i szerzej – małego końca świata, który znika w obliczu galopującej cywilizacji - czytamy w opisie filmu zamieszczonym przez DKF.

„Alcarràs” podobnie jak debiutancki film twórczyni, głośne „Lato 1993” przetkane jest autobiograficzną szczerością, ciepłem i dyskretnym poczuciem humoru. W obu filmach umieszczenie w centrum dziecięcych bohaterów pomaga ubrać autorce codzienne zdarzenia w nimb niezwykłości. Kameralny film obok intymnego obrazu źycia rodzinnego kieruje nasz wzrok na palące problemy współczesności.

Spokój prowincjonalnego świata zostaje tu bezpowrotnie zaburzony przez agresywne wtargnięcie postępu technologicznego. W obliczu tych wydarzeń bohaterowie muszą dokonać wyboru, który zaważy na ich dalszym losie. Co zwycięży - pragmatyzm czy idealizm?

Początek seansu o godzinie 18 w poniedziałek 13 lutego na pierwszym piętrze Andromedy. Czas trwania filmu to 120 minut; poprzedzi go wstęp prowadzącego Krzysztofa Ociepy, a po pokazie nastąpi otwarta dyskusja.

O tym się nie mówi - kadr z filmu

Może Cię zainteresować:

W piątek w Andromedzie głośne ,,O tym się nie mówi''. Lekarz i radny z Tychów wśród twórców filmu

Autor: Redakcja

25/10/2022

Leonardo Da Vinci

Może Cię zainteresować:

Poznaj Da Vinciego w Andromedzie na popularnonaukowym wykładzie 5 stycznia

Autor: Redakcja

03/01/2023