Kolaboratorzy Kazika j pieśni Kaczmarskiego i Cohena 7 lipca na Paprocanach

Pierwszy tegoroczny plenerowy koncert nad jeziorem Paprocańskim zgromadził w ostatni piątek liczną publikę, która zasłuchała się w piosenkach z repertuaru Marylin Monroe. Nadchodzący weekend będzie można spędzić tam z piosenkami Jacka Kaczmarskiego i Leonarda Cohena w mistrzowskim akustycznym wykonaniu.

MCK Tychy
Kwarter proforma

„Muzyczne Wieczory nad Jeziorem” to cykl publicznych koncertów ambitnej muzyki rozrywkowej i kameralnej w otoczeniu zieleni popularnego ośrodka wypoczynkowego wokół jeziora w Tychach. Tegoroczne wakacyjne granie otworzył autorski recital Soni Bohosiewicz przeplatany anegdotami i historiami z życia Marylin Monroe; w kolejnej odsłonię w piątek 7 lipca w nastrój zadumy zabierze grupa Kwartet ProForma ze swoim programem poświęconym ponadczasowej twórczości pieśniarzy Jacka Kaczmarskiego i Leonarda Cohena.

Formacja Kwarter ProForma to wbrew swojej nazwie kwintet; również użycie szerokiej palety instrumentów akustycznych i perkusyjnych sytuuje ten zespół poza konwencją. Nie kryją inspiracji mocniejszymi odmianami rocka, ale dwa swoje albumy poświęcili twórczości bardów. Najnowszy z nich bazuje na piosenkach Cohena przetłumaczonych na polski - usłyszeć można na nim m.in. Kazika Staszewskiego i Arkadiusza Jakubika. Teksty Kaczmarskiego pojawiają się z kolei na ich debiutanckim albumie Na końcu świta (2012).

Największą popularność przysporzyła formacji współpraca ze wspomnianym Kazikiem - wydali dotychczas wspólnie albumy Wiwisekcja (2015) oraz Tata Kazika kontra Hedora (2017, złota płyta) poświęcone tekściarskiemu dorobkowi ojca Kazika - Stanisława Staszewskiego.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Scena usytuowana jest w okolicy placu zabaw na terenie OW Paprocany; wstęp na koncerty w cyklu jest bezpłatny.

Sonia Bohosiewicz

Może Cię zainteresować:

Sonia Bohosiewicz w duchu Marylin Monroe w piątek nad tyskim jeziorem

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/06/2023

Biały obrus tychy 1

Może Cię zainteresować:

Tyszanie zaprosili operowego solistę na sąsiedzki Dzień Seniora 5 lipca

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/06/2023

wieżowiec zeg tychy grafika

Może Cię zainteresować:

Architektura niesłusznie miniona. Jej obrazy na "wielkiej płycie" staną w tyskim muzeum

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/06/2023