Kolędowy kalejdoskop. Koncert w tyskim kościele na Nowy Rok

Tyska kompozytorka znana z interpretacji kolęd wystąpi w Nowy Rok w duecie z wykonującą m.in. gospel Dorotą Majcher-Rosikowską w najstarszym tyskim kościele pw. św. Marii Magdaleny. W repertuarze koncertu "Kolędowo" znajdą się tradycyjne kolędy po polsku i angielsku i piosenki świąteczne.

Kolędowo

Hania i Dorota zaśpiewały wspólnie po raz pierwszy w piosence z ostatniego, kolędowego albumu pierwszej z nich; od tego czasu artystki zaczęły wspólnie koncertować i tworzyć kolejne nowe utwoty. Dwa tygodnie temu zadebiutowało ich nowe nagranie z towarzyszącym teledyskiem pt. „Ballady Maryi”.

Koncert w starotyskim kościele rozpocznie się o 17.

Dorota Majcher-Rosikowska – wokalistka i kompozytorka. Solistka zespołów i chórów z kręgu muzyki kościelnej, gospel i rozrywkowej (God’s Property, HeavenLand, chór liturgiczny Angelicus H.J. Botora, chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach). Laureatka konkursu TVP1, uczestniczka tras koncertowych łączących muzykę chóralną i filmową.

Hania Derej – kompozytorka i pianistka, która kształciła warsztat jazzowy w amsterdamskim konserwatorium, a dyrygowanie utworów symfonicznych na krakowskiej Akademii Muzycznej. Miała okazje występować m.in. z orkiestrami kameralnymi Filharmonii Narodowej, lwowską czy elbląską oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Morawskiej. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych.

Trolejbus w Tychach, przełom XX i XXI wieku

Może Cię zainteresować:

Quiz o latach 90. i 00. w Tychach - na pewno to pamiętasz?

Autor: Redakcja

22/12/2023

Sklep sieci Spichlerz w Tychach - grudzień 2023

Może Cię zainteresować:

Święta za półdarmo i wiele więcej. Wizyta w Spichlerzu, sklepie dla uboższych na tyskim targu

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/12/2023

Autobus ZTM

Może Cię zainteresować:

Zmiany w rozkładach ZTM dla Tychów i okolic na święta i Sylwestra

Autor: Redakcja

21/12/2023