Zmiany w rozkładach ZTM dla Tychów i okolic na święta i Sylwestra

Ostatni tydzień roku to czas sporego zamieszania w rozkładach jazdy. By się nie pogubić i dotrzeć na czas na bożonarodzeniowy obiad lub wrócić spokojnie z sylwestrowej zabawy, wyciągnęliśmy z komunikatów ZTM najważniejsze dla podróżujących w okolicach Tychów zmiany i wyjątki od Wigilii do Nowego Roku.

ZTM
Autobus ZTM

Rozkłady w Wigilię pokrywają się z tymi obowiązującymi w sobotę - z tym, że od około piętnastej na większości linii zmniejszy się częstotliwość kursowania. Linia M10 (Katowice - Tychy - Kobiór), która będzie kursować przez cały dzień.

W nocy z Wigilii na Boże Narodzenie, oraz dwie następne, sylwestrową i z 1 na 2 stycznia zawieszone będą dwa ostatnie kursy trolejbusu A (zajezdnia-dworzec z 00:30 i dworzec-zajezdnia z 00:52).

W obydwa dni Bożego Narodzenia obowiązywać będą rozkłady niedzielno-świąteczne lub oznaczone "święta szczególne" (jeśli taka pozycja widnieje w rozkładzie dla danej linii - m.in. M15, 41).

W Sylwestra natomiast większość autobusów i trolejbusów ma wydzielony specjalny rozkład - jest on podobny do rozkładów sobotnich, jednak od godziny osiemnastej nastąpi zmniejszenie liczby kursów. By ułatwić dojazd na zabawy, wyłączona z tego ograniczenia jest linia M10. Uwaga - nocne „jedynki” (1N) zaczynające kurs po północy będą jeździły wedle rozkładów oznaczonych jako „święta szczególne” lub „Nowy Rok”.

W Nowy Rok natomiast obowiązują generalnie rozkłady na niedziele i święta - wyjątkami będzie zawieszona tego dnia linia 688 oraz M10, M15 i 41, które będą jeździły według rozkładów oznaczonych „święta szczególne” lub „Nowy Rok”

Autobus linii 245 w Mikołowie

Może Cię zainteresować:

Spore zmiany ZTM w Tychach i Mikołowie. Pojawią się nowe linie i kursy

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/11/2023

Autobus PKM Tychy

Może Cię zainteresować:

Nowy przystanek w centrum Tychów - zmiana rozkładów niektórych linii

Autor: Redakcja

19/10/2023

Świąteczna Parada Samochodów w Tychach 2023

Może Cię zainteresować:

Zbliża się parada aut-choinek! Tyski Ruch Klasyków świętuje po swojemu

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/12/2023