Zbliża się parada aut-choinek! Tyski Ruch Klasyków świętuje po swojemu

Około pięćdziesięciu samochodów przystrojonych lepiej niż niejedna ]choinka spodziewają się organizatorzy parady, która przejedzie w sobotę (23 grudnia) ulicami Tychów. Przedstawiamy szczegóły świątecznego wydarzenia.

facebook Tyski Ruch Klasyków
Świąteczna Parada Samochodów w Tychach 2023

Będzie to pierwsza tego typu parada samochodowa w historii miasta. Tym razem Tyski Ruch Klasyków - inaczej niż w przypadku np. cyklu „Niedzielne klasyki” czy letnich obchodów 50-lecia fiata 126p - nie ograniczył wydarzenia do pojazdów retro - dołączyć mógł do niej każdy, kto zadeklarował że odpowiednio przystroi swoje „cztery kółka"

Świąteczna autoparada w Tychach - trasa

Przejazd rozpocznie się o 15:30 pod halą sportową przy Piłsudskiego, skąd samochody przejadą Piłsudskiego, Bielską, Żwakowską i Stoczniowców, a następnie Legionów i Sikorskiego do okolic OW Paprocany. Stamtąd korowód zawróci do Armii Krajowej i Wyszyńskiego a następnie wzdłuż Edukacji i Budowlanych w okolice tyskiego dworca, skąd pokierują się Andersa i Hlonda do mety przy choince na starotyskim Rynku.

Wydarzenie ma też wydźwięk charytatywny - przy okazji zabawy zebrane zostaną śłodycze i prezenty dla pacjentów oddziału dziecięcego tyskiego Szpitala Miejskiego oraz dary dla zwierzęcej przystani „Ocalenie” w Ćwiklicach (powiat pszczyński) - głównie pokarm i środki czystości dla psów, kotów i ptaków.

Dodatkowe informacje o działalności stowarzyszenia dostępne na profilu fb Tyski Ruch Klasyków i na stronie wydarzenia (link).

Gemini Park Tychy

Może Cię zainteresować:

Giełda płytowa i kiermasz smaku i tracycji w Gemini Park Tychy

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/12/2023

Barszcz

Może Cię zainteresować:

Wigilia dla samotnych z tyskimi lokalami 23 grudnia w Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/12/2023

zlot maluchów rekord 2022

Może Cię zainteresować:

Parada 126 maluchów z Tychów do Mysłowic na 50-lecie Fiata 126p

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/06/2023