Konne patrole z Częstochowy nad jeziorem Paprocany

W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad jeziorem Paprocany, rejon ten jest codziennie patrolowany przez mundurowych. Policjantów można spotkać w patrolu pieszym, rowerowym lub konnym. Stróże prawa dbają o bezpieczeństwo miłośników kąpieli wodnych, przypominając, że woda oprócz radości i zabawy, niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw.

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany” policjanci z tyskiej komendy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających. Policjantów Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej wspierają także mundurowi na koniach.

Patrole nad jeziorem

Patrole konne cyklicznie przyjeżdżają z Ogniwa Policji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Zarówno policjanci na koniach, jak i pełniący służbę na jednośladach, są w stanie kontrolować teren wokół jeziora, wszędzie tam, gdzie wjazd samochodem jest zabroniony lub niemożliwy.

Policjanci pełniący służbę w patrolach konnych wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców, a w szczególności dzieci, jednak przede wszystkim stróże prawa pilnują ładu i porządku publicznego oraz reagują na wszelkie naruszenia prawa, a wszystko po to, aby było bezpiecznie.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą w dużej mierze zależy od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą. Ważne, by przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek, gdyż brawura, alkohol i brak rozwagi mogą doprowadzić do nieszczęścia.

Pamiętajmy! Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, która jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona – informuje tyska policja.

czytaj więcej:

Bar Papry

Czy przy Paprocanach pojawi się nowy lokal gastronomiczny?

227794775 3176045812682143 9014550497339227271 n

Ponowny zakwit sinic w Paprocanach

Oficjalne ślubowanie w tyskiej komendzie

Do służby w tyskiej komendzie wstąpili nowi policjanci!

Fedorczyk tychy na okrągło

Muzyka, ruch, światło i piękne przestrzenie na Paprocanach

Matthew meijer f5 Fx B3 Qc4o unsplash

Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla Dzieci "Żegnajcie Wakacje"

Akcja profilaktyczna

Sprawdź co się działo w OW Paprocany!

Tychy Paprocany panorama nad dachami

Czy na Paprocanach będzie więcej miejsc parkingowych?