L.U.C. vs. AUKSO na zakończenie cyklu koncertów w tyskiej Mediatece

Słynna tyska orkiestra kameralna zaprasza na ostatni w tym sezonie koncert w Mediatece w cyklu zderzeń z muzykami sceny alternatywnej. W sobotę (3 czerwca) wystąpi z nią eksperymentalny raper i producent muzyczny Łukasz „L.U.C.” Rostkowski.

Wikimedia Commons
L.U.C.
Wyróżniający się eklektyzmem, ekscentrycznymi akrobacjami słowotwórczymi i „poplątana” liryką muzyk zawsze stał zdecydowanie na uboczu polskiego hip-hopu głównego nurtu. W pierwszej dekadzie XXI wieku jako połowa jazzującej grupy Kanał Audytywny wydobył na światło dzienne polską scenę alternatywnego rapu. Od pewnego momentu zaczął też „zapuszczać się” w eksperymentalną elektronikę czy filmowe ścieżki dźwiękowe (m.in. album konceptualny 39/89: Zrozumieć Polskę).

Na ostatnim przed wakacjami koncercie w cyklu Aukso Modern - orkiestrę AUKSO będzie wspierać nieodzowna przy „bitowej” muzyce sekcja perkusji, a skrecze zapewni turntablista DJ Element. L.U.C. wtórować będzie natomiast mikołowianin Rahim - legenda śląskiej sceny hiphopowej, członek składów Paktofonika i Pokahontaz oraz głowa wytwórni MaxFloRec. Razem z L.U.C. wydali w 2007 cały album pt. Homoxymoronomatura.

Współpracował z artystami od Abradaba przez Marię Peszek i Urszulę Dudziak do Leszka Możdżera. W kontekście sobotniej „konfrontacji” z tyskimi kameralistami należy też wspomnieć o jego najbardziej spektakularnym dotąd projekcie - akcji Rebel Babel Ensemble - występów megaorkiestry dętej (big bandu), przez którą przewinęło się kilka tysięcy muzyków z całej Europy.

W jego twórczości wyczuwalny jest wpływ specyficznego wrocławskiego tygla kulturalnego - w tym mieście bowiem artysta wypracowywał swój styl i z niego czerpał inspiracje, a nawet zadedykował mu album Kosmostumostów (2011). Łukasz Rostkowski poza sceną i studiem działa również jako społecznik, autor happeningów i reżyser wideoklipów.

Na "Planet L.U.C." goście Mediateki zabrani zostaną o 19 w sobotę 3 czerwca. Bilety w cenie 40/70 złotych dostępne w sieci Ticketmaster lub w Mediatece na godzinę przed koncertem.

Muzeum tychy

Może Cię zainteresować:

Samotność niejedno ma imię. Nowa wystawa Muzeum Miejskiego w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

31/05/2023

Chrzciny 2023 film

Może Cię zainteresować:

Wraca kino plenerowe w tyskim MCK. Na początek tragikomiczne „Chrzciny”

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/05/2023

Fest Festival

Może Cię zainteresować:

Pięć dni muzycznego festiwalu już wkrótce w Parku Śląskim. Dwa dni później na Stadionie Śląskim wystąpi sanah

Autor: Martyna Urban

30/05/2023

czytaj więcej:

Grzegorz Tarwidxii tyski festiwal performance 5

Pianistyczne eksperymenty "na miękko" na Baczyńskiego

Duch święty tychy gołębica

Pradawne pieśni chóru Katapetasma plus AUKSO w Tychach

Stefan Friedmann

[Stefan Friedmann w środę w tyskiej Mediatece

X logos fest tychy

Bluźniercy i sekundniki. Finał X festiwalu LOGOS

voo voo

Voo Voo kontra AUKSO w tyskiej Mediatece

Rock na Plaży 2023

Rock na Plaży pod Żyrafą - kogo usłyszymy w sobotę?

Turnau 2

Grzegorz Turnau wystąpi 6 maja z AUKSO