Łódki w Przystani Księżnej Daisy: nowa atrakcja parku pałacowego w Pszczynie

Park pałacowy w Pszczynie zyskał kolejną atrakcję. Na wyspie między rozlewiskami rzeki Pszczynki można już wypożyczać małe białe łódki wiosłowe, z których można będzie podziwiać znakomite widoki na słynny książęcy park.

UM Pszczyna
Przystań Księżnej Daisy Pszczyna łodki

Samorząd Pszczyny uruchomił w oczekiwaniu na ruszające w piątek Daisy Days - trwającą cały weekend plenerową miejską imprezę nawiązującą w tematyce do barwnej postaci ostatniej pszczyńskiej księżnej - nową staromiejską atrakcję: przystań z romantycznymi małymi łodziami do wynajęcia.

Rejs w baśniowym otoczeniu

Na nowootwartej Przystani Księżnej Daisy umiejscowionej na wyspie w parku czeka siedem łódek, którymi można już pływać bez żadnych uprawnień i patentów. Wypożyczalnia łodzi ma w zamyśle służyć jako uzupełnienie spacerów po Pszczynie - samodzielnie bądź z przewodnikiem miejskim - oraz letniej oferty działającej na wyspie plenerowej kawiarni.

Wypożyczać można codziennie od godziny 11 do 19; każda z łódek pomieści maksymalnie trzy osoby. Agencja Promocji Ziemi Pszczyńskiej zachwala ten teren jako świetny punkt widokowy na park i zamek: wycieczka po parkowych rozlewiskach Pszczynki prowadzi pośród starych i majestatycznych buków, dębów i sosen. Po drodze mija się mostki łukowe, stawiki rodem z angielskich ogrodów oraz malownicze wysepki.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Pszczynę (…) Zapraszamy do aktywnego wypoczynku i odkrywania romantycznych zakątków parku zamkowego - zachęcają władze miasta.
Bitwa wyrska - rekonstrukcja

Może Cię zainteresować:

Powraca Bitwa Wyrska. W sobotę rekonstrukcja największej śląskiej bitwy września 1939

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/05/2023

Swietlikowo mecz charytatywny piłka

Może Cię zainteresować:

Giganci dla Świetlikowa: w niedzielę charytatywny mecz gwiazd na tyskim stadionie

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/05/2023