Mały Siuks sam wśród zwierząt prerii. Niedzielny Dzieciniec w tyskiej Andromedzie

W niedzielę 13 sierpnia w południe dzieciaki znów będą miały okazję obejrzeć bajeczny animowany film o świecie zwierząt amerykańskiej prerii wziąć udział w ciekawych zabawach w ramach wakacyjnego Dziecińca Teatralnego w Andromedzie. Wstęp wolny.

W tym tygodniu na ekranie zawita przygodowa animacja o indiańskiej tematyce „Yakari i wielka podróż”. Tytułowa postać to chłopiec z plemienia Siuksów, a jego ród przemierza prerię idąc za bizonami. Pewnego dnia malec oddziela się od krewnych i sam podąża za dzikim mustangiem którego chce oswoić, by udowodnić swoją dojrzałość. W trakcie wyprawy Wielki Orzeł przekazuje mu pióro, dzięki którym nabywa zdolności porozumiewania się ze zwierzętami.

Film w europejskiej koprodukcji jest pełnometrażową (powstał także serial) adaptacją serii komiksów autorstwa scenarzysty André „Joba” Jobiniego i rysownika Claude’a „Deriba” de Ribaupierre. Czas seansu to 82 minuty; po zakończeniu odbędą się rodzinne warsztaty plastyczne prowadzone przez edukatorka Teatru Małego pod hasłem „RzeknieMY” - uczestniczy będą tworzyć rzekę. W trakcie działań twórczych poruszony zostanie temat spełniania potrzeb i urzeczywistniania marzeń.

Andrzej Zieliński

Może Cię zainteresować:

"Niebieskie nuty" na fortepianie pod niebem. Niedziela na Baczyńskiego w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

11/08/2023

"W trójkącie" (2022)

Może Cię zainteresować:

Rejs opływający forsą i...gnojem. Sobotnie kino plenerowe w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

09/08/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023