Rejs opływający forsą i...gnojem. Sobotnie kino plenerowe w Tychach

W sobotę na podwórzu Miejskiego Centrum Kultury widzowie zobaczą szyderczy komediodramat jednego z najbardziej uznanych współczesnych europejskich reżyserów nagrodzony Żłotą Palmą na ostatnim festiwalu w Cannes. Wstęp wolny.
MCK Tychy
"W trójkącie" (2022)

Międzynarodowa koprodukcja w reżyserii Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”) opowiada o pełnomorskim wakacyjnym rejsie wyższych sfer. W pierwszym akcie skupia się na parze hołubionych, ale sfrustrowanych młodych modeli - Carlu (w tej roli Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean). Zabierają się oni na pozornie bajkowy rejs z szampanem i luksusami razem z całą galerią groteskowych postaci - starym małżeństwem handlarzy bronią, rosyjskim oligarchą od nawozów - „królem gówna”, czy zapijaczonym kapitanem - bogatym lewakiem (Woody Harrelson). Rejs zaburza sztorm - ale nie jest to zwykły sztorm, a wylew ekskrementów z każdego możliwego miejsca, po którym nastąpi coś w rodzaju rewolucji.

Kałszkwał sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię (…) Bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów - zachwalają film organizatorzy pokazu.


Początek sobotniego seansu o godzinie 20:30 w ogrodzie MCK Tychy (Bohaterów Warszawy 26). Długość filmu - 147 minut.

Barbara Broda-Majon

Może Cię zainteresować:

Boginie polskiej estrady 11 sierpnia nad tyskim Jeziorem Paprocańskim

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/08/2023

Kort do gry w padla

Może Cię zainteresować:

Tyskie korty zapraszają dzieciaki do bezpłatnej nauki modnej gry w padla

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/08/2023

"Bezmiar" (2022)

Może Cię zainteresować:

Kobiecy, włoski "Bezmiar" w poniedziałek w tyskiej Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/08/2023