Mecz pucharu UEFA 27 lipca w Tychach. W roli gospodarza Ukraińcy

Na tyskiej arenie znów zagości międzynarodowy futbol. W czwartek (27 lipca) o 19:30 na Stadionie Miejskim w Tychach drużyna FC Vorskla z ukraińskiej Połtawy podejmie w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy drużynę SK Dila Gori występująca w…Premier League. Co prawda gruzińskiej, ale zawsze coś.

Użytkujący na co dzień stadion GKS Tychy udostępnił swój obiekt drużynie z 300-tysięcznego miasta we wschodnio-centralnej Ukrainie, która skończyła zeszły sezon na piątym miejscu w najwyższej ukraińskiej klasie rozgrywkowej (Premier Liha). Ich przeciwnikiem będzie drużyna SK Dila Gori, która zajęła analogiczne miejsce w gruzińskiej Premier League. Na stronie tyskiego klubu pojawiła się z tej okazji informacja po polsku i ukraińsku. Vorskla grała tu już z GKS-em sparing w ramach niedawnego piłkarskiego festynu przed startem sezonu.

Jutro w LKE zawalczą też m.in. Pogoń Szczecin, Legia Warszawa i Lech Poznań.

Liga Konferencji Europy to trzecie pod względem rangi zawody klubowe UEFA; dawniej znane były jako Puchar Intertoto. W zamyśle mają otwierać szansę wykazania się klubom z krajów, które nie są futbolowymi potęgami oraz „średniaków” z wiodących lig Starego Kontynentu - służą jako swoisty przedsionek Ligi Europy (dawny Puchar UEFA).

Bilety na spotkanie są dostępne w cenie 30 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy) w systemie internetowych rezerwacji GKS Tychy (bilety.kp-gkstychy.pl), a także w kasach pod stadionem.

Stadion Miejski w Tychach fot. UM Tychy

Może Cię zainteresować:

Piłkarski GKS Tychy: średni sezon, wielkie zmiany i pytania o przyszłość

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/06/2023

Rowerowa stolica polski 2023 tychy

Może Cię zainteresować:

Tychy straciły laur rowerowej stolicy województwa. Wyniki ogólnopolskiego konkursu

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/07/2023

Gks tychy piknik

Może Cię zainteresować:

GKS Tychy zaprasza na fiestę i sparing z Ukraińcami w sobotę 15 lipca

Autor: Arkadiusz Korejwo

12/07/2023