Męski Fest - święto zdrowia i rozrywek dla facetów w Mikołowie

Turniej w zbijanego, lekcja łucznictwa, podróżnicze gawędy, klasyczne gry towarzyskie i dosadny stand-up - takie między innymi atrakcje czekać będą w sobotę (25 listopada) w hali mikołowskiego MOSiRu. Sednem imprezy jest jednak profilaktyka zdrowotna - panowie często bowiem zaniedbują objawy poważnych schorzeń.

Jeśli już mowa o płci, najczęściej słyszy się i mówi o akcjach promujących dbałość o zdrowie kobiece - mammobusy, kampanie poświęcone rakowi szyjki macicy czy ogólnej dbałości o aktywność fizyczną czy dietę. Co jednak z mężczyznami? Badania wykazują, że to oni (CZY też raczej - my) częściej ignorują objawy poważnych chorób - czy to rak jąder, nadciśnienie, cukrzyca bądź choroby cywilizacyjne związane z szybkim i chaotycznym trybem życia.


W codziennej gonitwie łatwo się zatracić i paradoksalnie ściągnąć na siebie i bliskich nieszczęście, chcąc „jak najlepiej”. Organizatorzy Męskiego Festu proponują na chwilę zwolnić, odetchnąć i przyjrzeć się swojemu ciału oraz temu, co w życiu równie ważne - pasjonujące spędzanie czasu wolnego i aktywny relaks. Dostępne będą także bezpłatne badania (USG, PSA, pomiar masy ciała) i konsultacja z trenerem personalnym.

Impreza rozpocznie się o 11 od turnieju w kultowego „zbijaka” - kto z nas nie grał na WF w „dwa ognie”? A kto jeszcze da radę? Turniej potrwa do 13:30; o 11 otworzy się również strefa dla dzieciaków - dmuchany tor przeszkód czynny do 16. Po turnieju będzie można wziąć udział w warsztatach łucznictwa, a od początku imprezy do wieczora na gości czekać będą stoły do tradycyjnej śląskiej gry w skata, zawody w piłkarzyki i darta oraz w jeździe na rowerze na czas.

O 17 po Himalajach „oprowadzi” podróżnik Oswald Rodrigo Pereira na spotkaniu zatytułowanym dosadnie „No nez jaj!”. O 18:30 swoje słowne rzemiosło zaprezentuje z kolei standuper Jakub Poczęty (program przeznaczony tylko dla dorosłych).

Impreza, która ma ponadto wymiar charytatywny (zbiórka dla Krzysztofa Herzoga z Łazisk - link) odbędzie się w Hali MOSiR w Mikołowie (Bandurskiego 1a)' wstęp wolny.

Areszt śledczy w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Mikołów: cztery listy gończe? Kto by się przejmował…gaz do dechy!

Autor: Redakcja

23/11/2023

Autobus linii 245 w Mikołowie

Może Cię zainteresować:

Spore zmiany ZTM w Tychach i Mikołowie. Pojawią się nowe linie i kursy

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/11/2023

"Dzień świra", Teatr Ateneum w Warszawie

Może Cię zainteresować:

Dzień świra na dobry początek. . Od wtorku 49. Tyskie Spotkania Teatralne

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/11/2023