"Miłosierny" komisarz. Kolejna odsłona francuskiej filmowej środy w Andromedzie

Ulice (póki co) suche, więc może by się gdzieś wychylić z domu? Na przykład na film do Andromedy - bo jest taka możliwość, i to za darmo. W środę w najnowszym cyklu Teatru Małego prezentującym kino francuskie zobaczyć można nowoczesny kryminał "Miłosierny".

materiały promocyjne
"Miłosierny" (2019)

Tyscy kinomani obejrzą w cyklu organizowanym przez katowicki oddział Alliance Francaise kryminalny dramat z 2019 autorstwa Arnauda Desplechina - doświadczonego reżysera i scenarzysty wybieranego do jury głównych konkursów festiwali w Cannes i Wenecji.

Fabuła „Miłosiernego” toczy się wokół dochodzenia w sprawie brutalnego mordu na 80-latce dokonanego w Roubaix - miasteczku na granicy francusko-belgijskiej. Prowadzący je komisarz Yacoub Daoud podejrzewa Claude i Marie, dwie żyjące na marginesie młode sąsiadki staruszki.

Oficerowi pomaga niedoświadczony i naiwny elew akademii policyjnej Louis Cotterel, który nie potrafi nawet „zabrać się” do podejrzanych - jednak jego starszy kolega z finezją rozpracowuje aresztowane dziewczyny. Ich mozolne śledztwo toczy się w okresie Bożego Narodzenia wśród rewirów miasta pełnych spalonych samochodów i ulicznej przemocy.

Kolejny seans w comiesięcznym środowym cyklu rozpocznie się o 18 w sali na piętrze Pasażu Kultury Andromeda; wstęp wolny.

Tichauer Art Gallery

Może Cię zainteresować:

Zwierzęcy magnetyzm trzech krewnych. Nowa wystawa w Tichauer Art

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/12/2023

Bohdan Cieślik. Sfery

Może Cię zainteresować:

„Sfery" - nowa wystawa w galerii OBOK w tyskiej Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/11/2023

"Ogromny" (2018)

Może Cię zainteresować:

Nowy cykl filmowy w Andromedzie! Otwarte środy z francuskim kinem

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/10/2023