Misiek Koterski na spotkaniu autorskim w tyskiej Mediatece

Znany satyryk i aktor Michał „Misiek” Koterski będzie gościem pierwszej po wakacjach edycji tyskiego cyklu spotkań z ludźmi pióra i sceny Tury Kultury. W środę (20 września) fani będą mogli porozmawiać z nim w bibliotecznej części Mediateki.

Michał "Misiek" Koterski

„Młody Koterski” swoją pierwszą rolę otrzymał w 1999 roku od ojca Marka - reżysera znanego głównie z klasycznej już serii filmów o losach Adasia Miauczyńskiego. Wcielił się w Sylwusia. rolę syna głównego bohatera w trzech kolejnych iteracjach tego cyklu: Aljawju (1999), kultowym Dniu świra (2002) i podejmującym temat alkoholizmu Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006).

Ten temat towarzyszył artyście niestety nie tylko na ekranie - Misiek był w tamtym czasie znany ze skandali i ekscesów, których tło wyjawił w wywiadzie-rzece „To już moje ostatnie życie”. Obecnie, po zmianie sposobu życia, mówi o sobie tak:

Nikt nie urodził się ojcem i nie jest przygotowany na rodzicielstwo. Cieszę się, że byłem gotów. Moje życie wcześniej było bardzo szybkie i hulaszcze. Mój syn Fryderyk, jako pierwszy Koterski, urodził się w trzeźwej rodzinie - mówił w jednym z wywiadów Michał Koterski.

Symbolem jego przemiany mógłby być fakt, że w ostatnim filmie o losach Adasia Miauczyńļskiego - 7 uczuć z 2018 roku - wcielił się już nie w Sylwka, a jego ojca. 44-latek poza życiem rodzinnym skupia się na karierze - niedawno wcielił się w tytułową rolę sekretarza PZPR w filmie „Gierek”, wzbudzając podziw nad swoją aktorski elastycznością.

Spotkanie autorskie w bibliotece przy Piłsudskiego 16 rozpocznie się o 18; wstęp wolny.

Rowerzyści

Może Cię zainteresować:

Europejski Tydzień Mobilności w Tychach - rajdy, spacery i spotkania

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/09/2023

III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora SILVER SILESIA 2023 już za kilka dni!

Może Cię zainteresować:

III Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora SILVER SILESIA 2023 już za kilka dni!

Autor: Reklama

15/09/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023