Naciągał szukających pożyczki w internecie na "opłaty" za konsultacje. Grozi mu do 8 lat

Śledczy zajmujący się w mikołowskiej komendzie powiatowej przestępczością gospodarczą zatrzymali 28-letniego mieszkańca Orzesza, który przez trzy minione lata oszukał blisko sto osób oferując im rzekome pożyczki, za które pobierał od nich wstępne opłaty. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Pixabay
Cyberprzestepczosc

Akt oskarżenia przeciwko młodemu mężczyźnie opiewa na dziewięć tomów akt. Miał on od jesieni 2019 do grudnia 2022 roku wyłudzać drobne „opłaty” od ludzi zainteresowanych oferowanymi przez niego na portalach ogłoszeniowych pożyczkami. By zacierać ślady, prowadził wiele kont bankowych; „klienci” wpłacali na nie kwoty rodzaju czterdziestu złotych - opłaty za rzekome konsultacje kredytowe.

Nie zatrzymała go sprawa w toku

Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z naciągniętych osób zorientowała się, że oferta to szwindel i skontaktowała się z bankiem, by ten zablokował przelew. Istotnym dla oceny czynu w procesie będzie zapewne fakt, że pierwsze zarzuty w tej sprawie orzeszanin usłyszał już we wrześniu 2022 roku; wówczas pokrzywdzonych było kilkanaście osób, obecnie akt oskarżenia obejmuje ich dokładnie 98. „Konsultantowi” grozi do 8 lat więzienia.

Pedofil z Siemianowic wyszedł na wolność

Może Cię zainteresować:

Pedofil o pseudonimie "Cyklop" wyszedł z więzienia. Jednego z gwałtów dokonał w Tychach

Autor: Martyna Urban

15/06/2023

Kmp tychy

Może Cię zainteresować:

Tyscy kryminalni ujęli na przełomie maja i czerwca czterech poszukiwanych

Autor: Redakcja

14/06/2023

Policja mikołów 12 06 2023 1

Może Cię zainteresować:

Sukces kryminalnych z Mikołowa w walce z oszustami. Bezczelność nie popłaciła

Autor: Redakcja

12/06/2023