Narodowcy poszli do tyskiej prokuratury i… wyglądali na zagubionych

Tyscy narodowcy pochwalili się złożeniem zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Tychach. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa przez tyskich urzędników.

Klub Konfederacji Tychy / Facebook
Ruch Narodowy Tychy

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczy wydawanych pozwoleń na zabudowę Czułowa. Dodatkowo członkowie Ruchu Narodowego uważają, że wypowiedź wiceprezydenta Igora Śmietańskiego, która padła na jednym z posiedzeń sesji rady miasta jest niezgodna z prawem.

Z pozoru wszystko wygląda normalnie. Każdy obywatel ma prawo złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, ale już nie każdy robi z tego konferencję prasową. I to całkiem nietypową konferencję. Tyski Ruch Narodowy potrzebuje trzech osób, żeby pochwalić się złożonym zawiadomieniem, które w dalszym ciągu jest tylko zawiadomieniem.

Konfederacja… konferencja prasowa

Pomysł i wykonanie „konferencji” przez narodowców pozostawia wiele do życzenia. Głos, który wybija się na prowadzenie w trakcie tej 4-minutowej „konferencji prasowej” należy do kandydata Klubu Konfederacji Tychy na prezydenta o czym już pisaliśmy. Teraz okazuje się, że kandydat tyskiej Konfederacji jest narodowcem i mimo przynależności do Konfederacji, również przynależy do tyskiego Ruchu Narodowego (co się oczywiście nie wyklucza, bo to w końcu konfederacja). Jednak i ten mocny przewodzący głos momentami jest zagłuszany odgłosami pochodzącymi z ulicy, przez co nie do końca można zrozumieć wypowiedzi zebranych na filmie osób.

Istotną kwestią jest ogłoszenie, które padło na „konferencji” – Ruch Narodowy planuje start w przyszłych wyborach samorządowych w Tychach. Na samym końcu kandydat na prezydenta zapytał do kamery czy są jakieś pytania, jednak nikt spośród zebranych na konferencji osób, czyli pewnie osoby, która trzymała telefon, nie miał żadnych pytań…

Zresztą zobaczcie sami…

Jan canty d F8jzk6 Gd Qc unsplash

Może Cię zainteresować:

Klub Konfederacji Tychy przeciwko refundacji in vitro przez Miasto Tychy

Autor: Tomasz Stankiewicz

14/11/2021

Klub Konfederacji Tychy

Może Cię zainteresować:

Nowy kandydat na prezydenta Tychów z Klubu Konfederacji. Świeże pomysły czy PRL-bis?

Autor: Tomasz Stankiewicz

28/03/2022

czytaj więcej:

Klub Konfederacji Tychy

Nowy kandydat na prezydenta Tychów. PRL-bis?

Roman Polko

Gen. Roman Polko nazwał tyskich hokeistów… „ruskim teamem"

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Tyski samorząd sprzeciwia się „Lex Czarnek”

Protest lex TVN Tychy

Tyski protest w obronie TVN i wolnych mediów

Wizytacja komisji senackiej w Tychach

Komisja ds. klimatu: nie tylko o polityce energetycznej

Euro w dloniach

Ponad 4 mld euro dla Śląska

IMGP7158a male

Kolejny protest przeciwko wyrokowi TK w...