Naukowcy od raka piersi zbadają za darmo tyszanki. Narodowy Instytut Onkologii zaprasza

Narodowy Instytut Onkologii - państwowa instytucja medyczna z oddziałem w Gliwicach - zaprasza tyszanki z roczników 1954-1973 na bezpłatne badania mammograficzne w dniach 24, 27 i 28 lutego 2023 r.

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - państwowa instytucja badawcza z oddziałem w Gliwicach - zaprasza tyszanki z roczników 1954-1973 na bezpłatne badania mammograficzne. Odbędą się one w terminach 24, 27 i 28 lutego w mammobusie na parkingu supermarketu E. Leclerc pry ul. Budowlanych.

Hasłem kampanii jest "Przyjdź i upewnij się, że jesteś zdrowa".

Warunkami uczestnictwa jest posiadanie ważnego ubezpieczenia NFZ oraz nieposiadanie wykonanych przez co najmniej dwa ostatnie lata (lub rok w przypadku kobiet obciążonych dziedzicznie) badań mammograficznych w ramach NFZ. Nie ma znaczenia adres zamieszkania/zameldowania. NIO prosi o zabranie wyników wcześniejszych badań, jeśli takowe były robione.

Co ważne, instytut gwarantuje wszystkim swoim pacjentkom w razie konieczności dalszą bezpłatną diagnostykę i ewentualne leczenie w swojej klinice. Mammobus jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, a zdjęcia będą opisywane przez naukowców z NIO.

Okres pandemii spowodował, że znacząco obniżyła się zgłaszalność kobiet na badania mammograficzne. (...) W trosce o bezpieczeństwo Pań, gwarantujemy przebieg wizyty z zachowaniem środków ostrożności (...) Dodatkowo wprowadziliśmy możliwość wcześniejszego zapisania się na konkretny dzień i godzinę badania, a wyniki wysyłane są listem poleconym (na adres podany podczas rejestracji - czytamy w komunikacie Narodowego Instytutu Onkologii.

Godziny dostępności mammobusa, rejestracja i inne możliwe terminy

Bus NIO Gliwice z nowoczesnym mammografem będzie czekał na parkingu przy sklepie E. Leclerc (ul. Budowlanych 75) w godzinach 10-17 (24, 27 lutego) i 8:30-15:30 (28 lutego). Zalecane jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem 32 278 98 96 w godzinach 7-15.

W razie gdyby żaden z tych terminów nie był odpowiedni dla zainteresowanych pań, istnieje alternatywa - mammobusy innego realizatora bezpłatnych badań NFZ - Luxmedu - podstawiają się regularnie pod tyskie CH Skałka (ostatnio 13 lutego). Informacja pod numerem 58 666 24 44 i na www.mammo.pl.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronach instytutu pod tym linkiem.

Fizjoterapia

Może Cię zainteresować:

Darmowa fizjoterapia i prywatny ortopeda w Tychach. Rusza nabór do programu dla osób 50+

Autor: Redakcja

27/12/2022

Plac Baczyńskiego Tychy

Może Cię zainteresować:

Program rehabilitacji dla osób z problemami psychicznymi. Sprawdź, kto może skorzystać

Autor: Redakcja

12/01/2022