Nie tylko dla zawodowców. Nabór zdjęć do konkursu Tychy Press Photo 2023

Od wczoraj do środy (24 maja) jest czas, by zgłosić swoje fotografie dokumentalne do tegorocznej edycji konkursu Tychy Press Photo. Mogą w nim wziąć udział mieszkający lub pracujący w ubiegłym roku w Tychach oraz osoby niezwiązane z miastem, ale wykonane na jego terenie.

W przypadku tyszan zdjęcie może być wykonane w dowolnym miejscu. Inspiracją dla tyskiej imprezy jest oczywiście World Press Photo - najbardziej znany i prestiżowy konkurs fotografii reporterskiej na świecie; by uczestniczyć w TPP nie trzeba być jednak zawodowym fotografem ani fotoreporterem.

Warto podkreślić, że mimo lokalnego wymiaru organizowane od początków stulecia wydarzenie nabrało dość sporej rangi - poprzednich edycjach gośćmi byli laureaci World Press Photo - Chris Niedenthal i Andrzej Grygiel - oraz między innymi Mariusz Forecki, Marek Lapis czy Maciej Moskwa.

Pula nagród wynosi 3000 złotych.

Prace można nadsyłać lub składać osobiście w galerii sztuki Obok w Andromedzie. Po godzinach pracy galerii (10–18) można je także zostawić na portierni pasażu kultury Andromeda.

Prace powinny być wykonane w 2022 roku i dotyczyć szeroko pojętej fotografii dokumentalnej. Zgłoszenia oceni profesjonalne jury złożone z uznanych fotoreporterów, fotoedytorów i kuratorów, w tym wielu redaktorów ogólnopolskich mediów i członków ZPAF. Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 23 czerwca.

Tychy w fotografii amatorskiej 5

Może Cię zainteresować:

Wystawa facebookowej grupy "Tychy w forografii" w galerii Gemini Park. Amatorskie fotosy potrafią zachwycić

Autor: Arkadiusz Korejwo

09/04/2023

Playback fm colorize photo c50f00649898aaf145c635fb45461617

Może Cię zainteresować:

Tychy na przedwojennych zdjęciach. Słynny fotograf zostawił nam piękne ujęcia Browaru Książęcego

Autor: Redakcja

31/08/2022

Budynek Organizacji Społecznych, oddany do użytku w 1964 roku

Może Cię zainteresować:

Tychy pół wieku temu, czyli jak budowano najważniejsze miasto w PRL. Mamy archiwalne zdjęcia

Autor: Redakcja

28/12/2022