Nieprzewidywalni Mitch & Mitch w sobotę w Mediatece. Gratka dla fanów muzyki offowej

Kolejna po niedawnych występach Pablopavo, Voo Voo i Tymona Tymańskiego propozycja dla fanów polskiej alternatywy (i nazw z powtarzającą się literą) w tyskiej Mediatece. W sobotę (13 maja) zaprezentuje się tam kultowe ensemble Mitch & Mitch - grupa, która pożarła już więcej gatunków niż globalne ocieplenie.

Kojarzona z awangardą tzw. sceny offowej grupa Mitch & Mitch wiele już namieszała. Generalnie można ją określić jako kolektyw eksperymentatorów z akademicką wręcz znajomością muzyki popularnej ze wszystkich stron świata - od tradycyjnego amerykańskiego jazzu do

Z powodzeniem żonglowali utworami Zbigniewa Wodeckiego, konwencjami country, etnicznymi brzmieniami egzotycznego świata i elektroniką (na jednym z ostatnich wydawnictw grupy skupili się na repertuarze wirtuoza muzyki filmowej i elektronicznej Ennio Morricone). Za singiel Rzuć to wszystko co złe z udziałem zmarłego rok później Wodeckiego zespół otrzymał w 2016 Fryderyka za utwór roku.

Co zagrają? Nas nie pytajcie

Ciężko jest wskazać na polskiej scenie drugi zespół-widowisko, który potrafi w podobny sposób oczarowywać publiczność zachowując i klasę, i dowcip. Z uwagi na tak rozległy repertuar "Mitche" (większość z trzonu grupy ma w pseudonimie to anglosaskie imię) słyną również z akrobacji w składzie osobowym i rodzaju wykorzystywanych instrumentów. W sobotni wieczór w Tychach wyjdą w standardowym składzie - co nie oznacza, że grany będzie jakiś "oklepany" zestaw - na ich koncertach należy być gotowym na zwroty akcji.

Ladies and Gentlemen, przed wami pupile scen światowych, autorzy wszystkich najlepszych piosenek (polskich i zagranicznych), czempioni aranżacji, wirtuozi wizerunku, zwierzęta sceniczne i lwy salonowe. Lista ich przewag jest zbyt długa, by wszystkie tu wymieniać - kokietują organizatorzy.

Przed tyską publiką w sobotę jako Mitch & Mitch zagrają: Bartłomiej „Mitch” Tyciński (gitara, klawisze, perkusja, wokal), Macio „Mitch” Moretti - (bas, perkusja, wokal
), Bartosz „Mr. Bitch” Weber (gitara, sampler, perkusja), Jarosław „Reverend James Boned Mitch” Kozłowski (perkusja), 
Tomasz „Mad Mitch” Duda (saksofon, flet, perkusja), 
Tomasz „Mitch The Kid” Ziętek (trąbka, perkusja), 
Dariusz „Spiral Mitch” Sprawka (puzon, perkusja) 
Miłosz „Crackin’ Mitch” Pękala (wibrafon, perkusja).

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 19. Bilety w cenie 30/50 złotych dostępne na ticketmaster.pl lub na miejscu (na godzinę przed koncertem).

Egipt mediateka tychy

Może Cię zainteresować:

Meksyk, Kopenhaga, a może Egipt? Tydzień spotkań z podróżnikami w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/05/2023

Rewizyta wystawa galeria obok tychy 1

Może Cię zainteresować:

„Rewizyta" - wernisaż prac artystów z Niemczech w galerii Obok w Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/04/2023

Turnau 2

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Turnau wystąpi 6 maja z AUKSO. Orkiestra nie zwalnia tempa

Autor: Arkadiusz Korejwo

25/04/2023