Meksyk, Kopenhaga, a może Egipt? Tydzień spotkań z podróżnikami w Tychach

W nadchodzącym tygodniu w tyskich placówkach kulturalnych szykują się aż trzy spotkania z obieżyświatami chętnymi opowiedzieć gościom o swoich doświadczeniach z wypraw. Odbędą się w poniedziałek, czwartek i piątek, a wstęp na każde z nich jest wolny.

Poniedziałek (8 maja) - Meksyk od podszewki

W poniedziałek kolejną część swojego stałego cykly "Spotkanie z podróżnikiem" przyszykował wilkowyjski oddział Miejskiego Centrum Kultury. Globtroterka Ewa Kostrzewa opowie na nim o swojej trzytygodniowej wyprawie do barwnego, pełnego kontrastów północnego Meksyku.

Jeśli ktoś planuje wyprawę w tamte strony świata, jest to dobra okazja by dowiedzieć się, na co być gotowym - organizatorzy zapewniają, że pani Ewa zna Meksyk jak własną kieszeń:

Wbrew wszelkim przewodnikom obierzemy cel – północny Meksyk i postawimy pytania: Czy miedziany kanion naprawdę jest z miedzi? Czy motyl Monarcha faktycznie przylatuje do Meksyku? Czy drugie imię Meksyku to fiesta? Poszukując odpowiedzi przemierzymy Meksyk i udamy się w najdalsze zakątki - czytamy w opisie wydarzenia.

Początek spotkania o godzinie 19 w klubie MCK Wilkowyje (Szkolna 94). Obowiązują bezpłatne zapisy - telefoniczne )32 227 26 / 691 770 344) lub mailowo (klub@mck.tychy.pl).

Czwartek (11 maja) - Kopenhaga w bibliotece na osiedlu B

Tajemnice słynnej kopenhaskiej syrenki - symbolu stolicy Danii - zdradzi podróżnik i fotograf Sławomir Szukłow, który opowie o swoich wojażach po tej bałtyckiej metropolii. Goście filii nr 3 miejskiej biblioteki (Batorego 9) zostaną "oprowadzeni" słowami i wyjątkowymi zdjęciami. Początek o godzinie 17.

Piątek (12 maja) - wzdłuż Nilu w Mediatece

Egipt z ambitniejszej niż turnusowe wakacje strony odkryje przed nami na spotkaniu w głównej tyskiej bibliotece przy Piłsudskiego Krzysztof Krygier - autor bloga w formie facebookowej strony „Tanie podróżena etacie”.

Podczas prelekcji opowie o najpiękniejszych miejscach położonych nad rzeką, która jest kręgosłupem wszystkich egipskich cywilizacji i do dziś stanowi centrum życia społeczno-kulturalnego tego niesamowitego kraju. Początek o godzinie 17.

Kolor piasku, nieba i tej niesamowitej rzeki są niepowtarzalne. Przemierzając Nil statkiem, można poczuć się jak bohaterowie powieści Agathy Christie. Na koniec przeniesiemy się na dziewicze plaże i niezbadane rafy - zachęcają organizatorzy.
Rewizyta wystawa galeria obok tychy 1

Może Cię zainteresować:

„Rewizyta" - wernisaż prac artystów z Niemczech w galerii Obok w Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/04/2023

Dekameron

Może Cię zainteresować:

Kosmos i miłość w czasach zarazy. Pikantny „Dekameron" w klubie MCK Wilkowyje

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/04/2023

Ttf maciej trlik Himalaje5 1500px

Może Cię zainteresować:

"Dźwięki ciszy" Macieja Trlika - wernisaż prac tyskiego fotografa w SDK Tęcza

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/04/2023