"Dźwięki ciszy" Macieja Trlika - wernisaż prac tyskiego fotografa w SDK Tęcza

W poniedziałek (24 kwietnia) w Spółdzielczym Domu Kultury Tęcza odbędzie się wernisaż pierwszej indywidualnej wystawy prac fotografa Macieja Trlika - członka Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wstęp na wystawę jest wolny.

Wystawa zatytułowana „Dźwięki ciszy” składa się z kilkudziesięciu fotografii, z których część prezentowano dotychczas w internecie. Zbiór zdjęć przedstawia głównie pamiątki z podróży, które autor ujął w różnych eksperymentalnych warunkach oświetleniowych.

- To moja pierwsza wystawa, w której prezentuję zbiór wybranych zdjęć wykonanych na przestrzeni lat. Wiele z nich to bezcenne pamiątki z podróży, inne z okolic miejsca zamieszkania. Zdecydowałem się również dołączyć jedną fotografię, na której zobaczycie moją najważniejszą nauczycielkę uważności, borderkę Lunę – mówi artysta.

Maciej Trik z zawodu jest ratownikiem górniczym; fotografią zajmuje się w czasie wolnym, jednak jego prace okazały się wystarczająco oryginalne, by zapewnić mu miejsce w zrzeszającej licznych zawodowych tyskich fotografów grupie TTF. Wystawę jego prac będzie można oglądać do 31 maja.

Warto nadmienić, że obecnie odbywa się także wystawa „Tychy w fotografii” prezentująca zdjęcia miasta wykonane przez fotoamatorów zrzeszonych w facebookowej grupie o tej samej nazwie. Wystawa odbywa się w Oknie Kultury (filia MCK Tychy) w galerii handlowej Gemini Park.

Tychy w fotografii amatorskiej 5

Może Cię zainteresować:

Wystawa facebookowej grupy "Tychy w forografii" w galerii Gemini Park. Amatorskie fotosy potrafią zachwycić

Autor: Arkadiusz Korejwo

09/04/2023

Kydryński foto

Może Cię zainteresować:

Marcin Kydryński importuje lizbońskie słońce do Tychów. Wystawa zdjęć "Lizbona miasto muzyki i miłości" w Tichauer Art Gallery

Autor: Jacek Gaim

03/02/2023

Detale Tychów w PRL-u

Może Cię zainteresować:

Detale Tychów na archiwalnych zdjęciach z XX wieku. Wiele elementów przetrwało do dzisiaj!

Autor: Tomasz Stankiewicz

01/06/2022